Svatební cukroví-linecké lekníny

Suroviny

21 dkg hladké mouky
14 dkg másla
7 dkg cukr moučka
2 žloutky
1 vanilkový cukr
poleva citronová
zelené potravinářské barvivo

Postup přípravy receptu

 1. Těsto vypracujeme dohladka. Necháme v chladu odpočinout.

 2. Vyválíme a vykrajujeme kytičky které pečeme ve formičkách na košíčky.Upečené vyklopíme. Pak si upečeme kolečka pod květy. Konce květu namáčíme v čokoládě a kolečka polijeme polevou obarvenou na zeleno. Ke kolečku přilepíme květ. Do květu uděláme pusinku z máslového krému.

Poznámka od kuchařky

Těsto na linecké je lahodné a dá se upéct několik dní dopředu.

Komentáře k receptu Svatební cukroví-linecké lekníny

 • akalina akalina

  Moc hezké cukroví.Posílám bodík.:yes:

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  Marcelko, krásné košíčky :yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Ano, i já toto linecké těsto považuji za nejlepší a i ty mé leknínky byly dobré, jen vzhled nebyl dle mých představ. Vyzkoušela jsem kytičky i hvězdičky a hvězdičky byly hezčí.

  Odpovědět

 • Nemam takovou špatnou zkušenost.Peču je do krabiček už dva roky a jsou pěkné. Linecké se musí vždy vyndat včas aby mělo světlou barvu.Vyzkoušela jsem více receptů na linecké a toto je nejlepší.Ani se tolik neláme.(do leknínu dávám stříbrnou kuličku)

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Naprosto souhlasím s Drobenkou. Dělala jsem je letos o vánocích, hvězdičky jsem zkoušela péct na i uvnitř košíčku. Příliš velký rozdíl v tom nebyl, špičky se pálily
  Navíc slepené dohromady nebyly tak efektní, jak jsem očekávala. Ty horní lístky nebyly dost zvednuté, aby bylo vidět, že se jedná o lekníny, vypadaly spíš jako špatně slepené linecké. Ale možná, že jsem měla mělké košíčky. No, měla jsem o tom pečivu jinou představu.

  Odpovědět

 • Drobenka Drobenka

  Lekníny jsem dělala teď o Vánocích. Z klasického, lineckého těsta jsem vykrajovala HVĚZDIČKY, které jsem pekla na rubové straně formiček od košíčků. Formičky na plech položíme obráceně, dnem vzhůru. Je důležité, pekáč s upečenými hvězdičkami vytáhnout včas. Hvězdičky na rozpálených formičkách ještě dojdou, proto je z trouby musíme vytáhnout ještě světlé. Lekníny vypadají velice hezky, ale je to velká piplačka. A ještě k tomu se velice špatně skladují. Musí být na rovné podložce,nemůžete je dávat do krabice, protože konce hvězdiček se zlomí při sebemenším dotyku.;-( Já je už dělat nebudu. Ten čas využiji na jiné a ještě lepší cukroví. :-)

  Odpovědět

 • babča - lomačka babča - lomačka(neregistrovaná)

  ;-(:-(Tak jsem je letos dělala a bylo to tvrdý .Docela jsem byla zklamaná :-(:-(

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

 • V nejbližší době je budu péci , tak je samostatně vyfotím a dodám foto. Z předchozího pečení nemam foto. :-O

  Odpovědět

 • vybusna vybusna

  ale tu by to ozaj chcelo fotku, tak ako pise mudra zena maris

  Odpovědět

 • maris maris

  Marcelko, to by ale chtělo pro méně chápající / např. pro mě / fotku;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: nejlepší vánoční cukroví recepty fotogalerie nejlepší linecké nejlepší cukroví recepty na svatební zákusky s obrázkem vanočni cukrovi lekniny drobné cukroví recepty drobne cukrovi na svatbu zdobení lineckého cukroví recepty drobné cukroví na svatbu drobné cukroví na svatbu recepty nejlepší recepty na cukroví zdobení svatebního cukroví recepty na drobné cukroví pečeme na svatbu zdobení lineckého pečiva svatební cukroví recepty s obrázky lekníny z lineckého těsta fotogalerie svatebního cukroví drobne cukrovi fotogalerie zdobení cukroví foto