Škubánek - kucmoch - šustka
Škubánky jsou tradiční české jídlo z brambor, které se podává s rozpuštěným máslem nebo sádlem. Rychlá, jednoduchá a velmi specifická příprava vás mile překvapí. Z přebytku lze následně připravit smažené placičky.
Postup přípravy
Zveřejněno 16. 3. 2009
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Škubánek - kucmoch - šustka
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/KrWJ
Moje poznámka
Škubánek - kucmoch - šustka
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/KrWJ
Nejnovější recepty
Těstoviny s masem ve smetanové sýrové omáčce
Přidáno před 1 hodinou
Pečená zelenina s cuketou
Přidáno před 1 hodinou
Těstoviny s lososem a brokolicí podle Zdeňka Pohlreicha
Přidáno před 2 hodinami
Zapečená kuřecí prsa se slaninou, sýrem a sušenými rajčaty
Přidáno před 2 hodinami
Vepřová pečeně s cuketou
Přidáno před 3 hodinami
Club Sandwich s hranolkami
Přidáno před 3 hodinami
Články s tímto receptem
Přečtěte si
Nejnovější články
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Dvojitý guláš z hovězích líček a vepřové plece
Jan Nemec před 1 hodinou
Halušky se zelím a uzeným masem
Panova před 4 hodinami
Velmi šťavnatý moučník
Noumik před 5 hodinami
Vepřové s rýží z jednoho pekáčku
poirotka před 5 hodinami
Přírodní plátky na žampionech
perseus před 5 hodinami
Cukeťák II
jarkazak před 7 hodinami
Meruňková marmeláda
RenataMaresova před 7 hodinami
Třená buchta
Martina Veveruska před 7 hodinami
Pomerančový cheesecake
Jitulisek před 7 hodinami
Tématické fráze:
škubánky na slano,
recept na škubánky na slano,
opečené škubánky,
skubanky,
škubánky recept,
slané škubánky,
jak udělat škubánky,
kucmoch s makem,
bezlepkové škubánky,
opečené škubánky recept,
škubánky recept na slano,
jak ohrat skubanky,
škubánky opečené,
škubánkové opečenky,
jak se dělá kucmoch,
bramborová šustka,
brambory na štouchacku,
sustka z brambor,
recept na škubánky,
škubánky slané
Suroviny:
brambory,
mouka hrubá,
sůl,
máslo
Komentáře (18)
.Která druhý den pečem na oleji.
A stalo se že jsme nato zapoměli a i 4 den to bylo dobré.
Uhřívat to nad párou to jsme ještě nzkoušeli-ale nevím proč by to nešlo,když br.knedlík tak ohřejem nad parou.
Musím těsto v hrnci zpracovat hned všechno, nebo ho můžu nechat v hrnci, jako bramborovou kaši, a pak teprve třeba večer uhníst placičky ? Nebo škubánky/placičky musím udělat ještě z teplých brambor ? A dají se škubánky ohřívat na páře třeba jako knedlíky ?