Škubánky s mákem a povidlovou omáčkou

Suroviny

1/2 kg brambor
1/4 kg hrubé mouky
sůl
máslo nebo domácí sádlo
mák
cukr moučka
Na omáčku:
povidla
cukr
hladká mouka
citronová kůra
tlučený hřebíček

Postup přípravy receptu

  1. Recept ze staré kuchařky: Vezmi asi 1/2 kg brambor, pokrájej je na silné koláčky a dej do vody vařiti.

  2. Když se počnou vařiti, sečkej asi 1/4 hodiny, pak nasyp do škubánků 1/4 kg mouky (hrubé) a udělej násadou měchačky do mouky díru a dej zase as 10 minut vařit(na mírném ohni). Píchni do brambor, jsou-li měkké, sceď je a propracuj velkou měchačkou tak, aby v nich nebyl žádný chuchvaleček.

  3. Hladce vypracovanou masu vykrajuj lžící, omočenou v mastnotě.

  4. Škubánky klaď na mísu a pomasti dle chuti, máslem nabo sádlem.

  5. K nim dej buď tvaroh nebo mák s cukrem smíchaný, ovšem umletý.

  6. OMÁČKA: Dobrá švestková povidla se svaří s trochou vody, přileje se vody zavrtěné trochou mouky, přidá kousek cukru, štipka citronové kůry, štipec tlučeného hřebíčku a svaří se vše na jemnou zahoustlou omáčku.

Poznámka od kuchařky

Je to recept z kuchařky z roku 1928...

Komentáře k receptu Škubánky s mákem a povidlovou omáčkou

Tématické fráze: škubánky s mákem domácí škubánky bramborové škubánky s mákem bramborové šišky s povidlovou omáčkou škubánky škubánky se švestkovou omáčkou škubánky z hladké mouky jak udělat škubánky škubánky recept škubánky s povidlím noky s povidly skubanky s makem a povidlim škubanky s povidlama bramborové noky s povidlovou omáčkou škubánky s s tvarohem a povidly bramborové šišky povidlovou omáčkou sladka povidlova omačka jak udělat škubánek recept na skubanky s makem a povidlim škubánky s tvarohem a povidly