Dort - čtyřlístek

Suroviny

Na 1 korpus:
6 ks vajec
300 g polohrubé mouky
300 g cukru krupice
100 ml oleje
1/2 kypřícího prášku
krém čokoládový
krém kokosový
3 kiwi
jahody
maliny
ostružiny jako malou ozdůbku
kokos na posypání
cukrářské zdobení růžičky na ozdobení

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve upečeme korpus. Vejce rozklepneme a oddělíme bílky od žloutků. Z bílků vyšleháme sníh. Pak přidáme žloutky, mouku, cukr, olej a kypřící prášek.

  2. Nalijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme při 175°C cca 45 minut. Takhle uděláme ještě jeden korpus.

  3. Z jednoho korpusu vyřízneme tvar čtyřlístku (nakreslila jsem si nejdříve na papír a poté okolo tvaru vyřízla korpus, abych měla jistotu, že to bude vypadat jako čtyřlístek.

  4. Korpus, který je vcelku, rozříznu na půlku, první část namažu krémem a přiložím druhou část. Tu opět namažu krémem, položím vykrojený čtyřlístek a také namažu.

  5. Druhým krémem orámuji tvar a vyskládám nakrájené kiwi. Okolo čtyřlístku nasypu kokos a dozdobím růžičkami a jahůdkami.

Komentáře k receptu Dort - čtyřlístek

  • vladi vladi

    hezký dortík- asi pro větší počet strávníků /mlsounů/?:yes::-O;-)

    Odpovědět

Tématické fráze: dort ve tvaru čtyřlístku ctyrlistek dort jako ctyrlistek dort se čtyřlístkem dort ve tvaru čtyřlístek zdobení dortu čtyřlístek dorty ve tvaru ctyrlistek zdobeni dorta čtyřlistek dort ve tvaru marihuana dort čtyřlístek zdobení čtyřlístekdort tvar čtyřlístku recepty od čtyřlísku dorty ve tvaru marihuany dorty jako čtyřlístek dort ve tvaru kucharky dort ve tvaru marihuany dort-ctyrlistek dort ctyrlidtek dort ve tvaru čtyřlístku