Sváteční hříbková polévka

Suroviny

3 větší čerstvé hříbky (můžou být i mražené nebo sušené)
máslo
kmín
zeleninový bujón
1 mrkev
2 větší brambory
1 nové koření
špetka pepře
petrželová nať
hladká mouka
česnek

Postup přípravy receptu

 1. Na másle zpěníme trochu nastrouhané mrkve, petrželovou nať, zaprášíme moukou, trochu osmahneme a zalijeme asi 1,5 l studené vody.

 2. Přidáme hříbky, kmín,nové koření, trochu pepře, zbytek mrkve nakrájené na kolečka, brambory nakrájené na kostičky, zeleninový bujón a vaříme pozvolna aspoň hodinu.

 3. Deset minut před dokončením dáme do polévky česnek.

Komentáře k receptu Sváteční hříbková polévka

 • hanahcotton hanahcotton

  :yes::yes:jak já bych šla na houby....ale není kdy :-//Houbové recepty mám ráda.:yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Včera manžel přinesl z procházky malou směsku,tak jsem udělala polévečku,kterou máme moc rádi a které moje babička sice nevím proč říkala hřibová"voďanka":-)Bodíček posílám a fotky přidávám:-p+4:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Miluji tuto houbovou polévku. Dnes už je to pro mne opravdu spíše sváteční polévka, protože od té doby, co jsem si v lese při sbírání hub zlomila kotník, mám od mužíčka, co se týká lesa a sbírání hub, útrum :-( Ale i já už mám tak trochu strach. Snad časem odezní.

  Odpovědět

 • kvinek kvinek

  bez hříbků? že by bramboračka? :-D teď už se jen těšit na léto a houbovou sezónu :-)

  Odpovědět

 • anete anete(autor receptu)

  kvinek díky za upozornění:-O,jaká by to byla hříbková polévka bez hříbků:-);-)

  Odpovědět

 • kvinek kvinek

Tématické fráze: hřibová polévka s bramborem hřibová polévka s čerstvých hub hribkova omáčka se smetanou hříbová polévka hříbová polévka s brambory domácí hřibová polévka hřibová polévka se smetanou hřibová omáčka s čerstvých hub sváteční houbová polévka hříbková omáčka hribkova polivka hřibová polévka s bramborama recept na hříbkovou polévku hribova polevka recept hříbková omáčka recept bílá hříbková omáčka bílá houbová omáčka hříbková polevka se smetanou bílá houbová polévka sváteční hřibová polévka