Ledový salát s mozarellou, naloženými vejci a červenou řepou

Suroviny 2 porce

3 vejce
1 bobkový list
3 kuličky nového koření
1 menší sklenice sterilované řepy (kostky, plátky, kuličky...)š
1 mozarella
1/2 hlávky ledového salátu
1 jarní cibulka

Postup přípravy receptu

  1. Naložená vejce: Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme. Do uzavíratelné misky vyklopíme sterilovanou červenou řepu i s nálevem a vejce do ní vložíme, aby byla celá ponořená. Přidáme nové koření a bobkový list. Uzavřenou misku skladujeme v lednici 2-3 dny.

  2. Při přípravě salátu dáme na talíř natrhané kousky ledového salátu a mozarelly, poklademe scezenou řepou a rozpůlenými vejci, posypeme natí mladé cibulky. Lehce osolíme.

Poznámka od kuchařky

Nakládaná vejce jsou oblíbenou hospodskou pochoutkou Britů, asi jako naši utopenci a nakládaný hermelín. Je mnoho způsobů nakládání, různé pikantní nálevy, obsahující i startér, který zajistí lehké kvašení. Tato varianta je nejjemnější a nejjednodušší.

Čím déle nechápe vejce v nálevu, tím více kořeněná chuť řepy do vejce prostoupí - a tím více prostoupí i barvivo. Pokud chcete mít vejce jen "efektně" obarvené zvenku, stačí marinovat několik hodin.

Komentáře k receptu Ledový salát s mozarellou, naloženými vejci a červenou řepou

Tématické fráze: ledový salát s vejci salát s mozarellou červená řepa s mozarellou co s nalozenou repou salát s červenou repou jak připravit ledový salát s vejcem salát s červenou řepou a mozzarellou salát z červené řepy s cottagem salát z červené řepy s vejcem ledový salát s tuňákem a vejci ledový salát recepty červená řepa a mozarela ledový salát s mozarelou salát z červené řepy s mozzarellou naložená vejce natvrdo salát z ledového salátu a z červené řepy salát z cervené řepy a ledového salátu červená řepa s mozarellou recept vajíčka červenou repou salát z červené řepy s vejci