Vejce barvená červenou řepou

Postup přípravy receptu

  1. Z nakládané sterilované červené řepy slijeme nálev a do studeného nálevu vložíme vařené vejce. Po 5 minutách vyndáme a jsou připravená k dalšímu zdobení.

  2. Rozkrojíme, vyndáme žloutek a do důlku ozdobně nastříkáme libovolnou pomazánku, nebo jen žloutek utřený s máslem a hořčicí. Dále můžeme dozdobit pažitkou nebo slaným pečivem.

  3. Také je hezké, když uvařené vejce jen v ruce pomačkáme a pak i se skořápkou vložíme do nálevu z červené řepy a po 5 minut oloupeme a vejce je hezky mramorované. Opět můžeme rozkrojit a dále zdobit.

  4. Vejce na hlavním obrázku je více červené, protože bylo v nálevu omylem přes noc, což nedoporučuji, protože vejce pak mělo nasládlou chuť. Pokud barvíte vejce jen 5-10 minut, na chuti se to neprojeví.

Poznámka od kuchařky

Inspirací byla titulní stránka časopisu Albert, nikoliv recept, ten je zde již uveřejněn jako http://www.toprecepty.cz/recept/10959-plnene-ruzov...

Slané pečivo je pečené podle http://www.toprecepty.cz/recept/2252-slane-pecivo-...

Komentáře k receptu Vejce barvená červenou řepou

Tématické fráze: barvení vajec jak obarvit vajíčka červenou řepou jak obarvit vajíčka červenou řepou jak barvit vajíčka červenou řepou nakládaná vejce zdobení vajec nakládaná červená řepa barvení velikonočních vajec červená řepa nakládaná čím obarvit vejce nakládané vejce vařená vejce nakládaná jak obarvit vejce barvene vajec barvená vajíčka nakládaná vařená vejce nalev na červenou řepu varene vejce jak zdobit vejce barvená vařená vajíčka