Brokolicový salát s červenou řepou, vejci a cottagem

Suroviny

1 červená řepa
anýz
kmín
bobkový list na vaření
1/2 brokolice
(další zelenina dle chuti)
rajče
čerstvá paprika
2 vejce
75 g sýru cottage (1/2 balení)
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve uvaříme řepu. Do hrnce dáme vodu, kterou přivedeme k varu. Osolíme, přidáme bobkový list, kmín, anýz a neoloupanou řepu. Vaříme pod pokličkou 1 hodinu.

  2. Během toho musíme do hrnce přidávat vroucí vodu (z rychlovarné konvice), protože se voda bude rychle vypařovat a řepa by tak po čase nebyla zcela ponořena. Po uvaření řepu oloupeme a nakrájíme na kostičky.

  3. Brokolici jsem uvařila v páře (asi 5-7 minut). Poté jsem ji i s ostatní zeleninou nakrájela na kostky, přidala vejce (osolit) a dochutila pepřem. Nakonec vmícháme cottage. Podáváme s pečivem nebo knackebroty.

Poznámka od kuchařky

Místo sýru cottage můžeme použít i bílý jogurt.

Komentáře k receptu Brokolicový salát s červenou řepou, vejci a cottagem

Tématické fráze: salát z červené řepy s vejcem brokolice s červenou řepou zapečená brokolice s červenou řepou recepty s cottagem brokolicový salát s vejcem brokolice řepa recept brokolice s repou salát z červené řepy,s vejcem červená řepa s vejci brokolice s cottagem salát z brokolice cottagem brokolicový salát salaty s cottagem červená řepa s brokolicí co s červenou řepou brokolicový salát s vajíčky zelny salat s cervenou repou zelny salat s cervenou repou vejce s cervenou repou