Drožďová pomazánka se špekem

Suroviny

kostka droždí
10 dkg slaniny
jedna cibule
3 vajíčka (taky individuálně)
2-3 lžíce pomazánkového másla
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Na kostky nakrájené slanině si osmažíme cibuli dosklovata, přidáme droždí, necháme jej roztéct a následně srazit.

 2. Zalejeme vejci a děláme, jak vaječinu.

 3. Pak necháme vaječinu schladnout a přišleháme do ní pomazánkové máslo. Osolíme a opepříme dle chuti.

Komentáře k receptu Drožďová pomazánka se špekem

 • JanaDorazinova JanaDorazinova(autorka receptu)

  Milan::-);-)

  Odpovědět

 • Milan Milan(neregistrovaný)

  Když sem ji udělal tak mně a přítelkyni velmi chutnala :-p

  Odpovědět

 • pes.filipes my jsme ji mívali hodně v lázních a přesně, jak píšeš. Někteří ji nesnášeli a já se mohla za ní zabít:-D

  Odpovědět

 • pes.filipes pes.filipes

  dík Jani :-) nedám tam ani ten špek a pom. máslo, určitě je to ňaminka, ale já sázím na tu klasickou ze školních jídelen a pionýrských táborů - děti ji nenáviděly :-p a já se po ní můžu utlouct. Na jaře jsem ji měla s medvědím česnekem, teď tam vrazím natě z mladé cibulky :yes:

  Odpovědět

 • pes.filipes, určitě;-)

  Odpovědět

 • pes.filipes pes.filipes

  prosím o radu
  dělám podobnou pomazánku, jen 2 balíčky droždí a 4 vajíčka. Protože bych ji chtěla udělat dietnější, myslíte že na "sražení" a dosažení klasické drožďové pomazánky stačí 2 vajíčka??

  Odpovědět

 • Rivana2 díky!! Kdysi jsem ji dělávala často, hlavně dcera se za ní mohla utlouct, syn utíkal z bytu, že jak můžeme ten smrad vydýchat!!:-)):-D Jenže, mi se nikdy nezdálo, že droždí smrdí a totéž se mi nezdálo ani u tvarůžek.. Kdo to má rád, tomu nesmrdí;-)

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  Jani :-K podle komentářů jsem narazila na Tvůj receptík a protože droždí a vše potřebné mám, dnes ji udělám, droždí je:-p zdrojem vitamínů a já posílám pochvalu a bodíka k tomu;-):yes:

  Odpovědět

 • Rivana2 Rivana2

  Skvělá pomazánka,něco úžasného,dělala jsem ji den předem,a ráno jsme ji měli k snídani, celá rodinka se oblizovala až za ušima nic nezůstalo.Doporučuji všem:yes::yes::yes:.

  Odpovědět

 • ivulinka;-):-p

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Tahle dobrůtka tu na mě kouká z náhodných...
  Miluji droždovou pomazánku, jen jsem nikdy nepřidávala pomazánkové máslo, Jani jak jinak máš to :yes:

  Odpovědět

 • Eli, taky se mi to objevilo asi ve 30 letech a ta doba, než jsem na to přišla!:-O No, alergologa navštěvuji celý život, mám na to Spersalerg a pomáhá, tak aspoň, že tak. Kdyby to byla jen alergie na vajíčka, byla bych šťastný člověk!:-)):-D, ale jak se říká, člověk má jít do hrobu zhuntovaný, ne?:-D:-))

  Odpovědět

 • HankaPu HankaPu

 • Eliza Eliza

  Jani, alergie na vajíčka se může projevit v jakémkoli věku, dej si na to pozor. Nejlépe by bylo navštívit alergologa, je to docela nevyzpytatelné. Já žiji s alergií celý život a nevadí mi, protože se pečlivě vyhýbám alergenům. Kromě roztočů, srsti, peří a prachu ji mám i na ořechy a některé ovoce. Ale vím, že kterýmkoli dnem se může přidat další, tak se pozoruji. Alergie na vajíčka je poměrně rozšířená a existují na ni vakcíny, které by Ti mohly pomoci. Já bych to nepodceňovala, není to sice nic dramatického, ale otrávit život to umí docela slušně - vím, o čem mluvím. Omlouvám se za litanii mimo recept...;-)

  Odpovědět

 • :-D:-))pochopila jsem!:-))

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: drožďová pomazánka drozdova pom vaječina s droždím drozdova vajecina droždova pomazánka recepty kvasnicová pom vajíčka se špekem recept na drožďovou pomazánku klasicka drozdova pomazanka drozdova pomazanka recept kvasnicová pomazánka pomazanka droždová spersalerg droždové pomazanky drozdova pomazanka slanina alergie na vajíčka recept drožďová pomazánka droždová pomazánka-recept pom kvasnicová pomazánka z pionýrských táboru