Snídaňové muffinky (omeletové vaječné)

Johanka128 Kuchařka: Johanka128

Doba přípravy: 30 24 porcí Ostatní 3 názory

Suroviny

červená paprika
šunka
9 vajec
sůl
pepř
pálivá paprika
olej na vymazání
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Muffinovou formu si vymažeme olejem. Stačí jen lehce, muffinky samy půjdou krásně vyloupnout. Červenou papriku a šunku nakrájíme na kostečky.

  2. Do každé formičky si dáme kousek šunky a kousek červené papriky. Do misky rozklepneme vajíčka, osolíme, opepříme, přidáme pálivou papriku a vyšleháme.

  3. Každou formu zalijeme rozšlehanými vajíčky a dáme péct do trouby. Délka pečení záleží na troubě. Asi po 10 minutách je třeba hlídat, aby muffiny nevyběhly a nerozpadly se.

Poznámka

Náplň si může každý upravit podle sebe, kdo má co rád ve vaječných omeletách. Dá se přidat i nastrouhaný sýr.

Množství vajíček je na plech s 24 malými formičkami, pro plech s velkými formičkami je třeba počet vajec upravit.

Inspirovala jsem se podobným receptem, který jsem objevila někde na internetu - na nějaké zahraniční stránce. V originálním receptu se do vajíčkové směsi přidávalo i mléko a kypřící prášek a pár dalších ingrediencí a do formiček se dal i nastrouhaný sýr.

Po zkušenosti s pečením bez kypřícího prášku bych ho nepřidávala, muffinky samy vyběhnou. Podle původního receptu byla doba pečení 20-25 minut, ale mně vyběhly po 15 minutách z formiček, tak si nedovedu představit, co by to udělalo po 25 minutách a navíc s kypřícím práškem.

Stejně tak doporučuju naplnit formičku lehce pod okraj, muffinky vyběhnou a kdyby byly formičky zaplněné až po okraj, pak by muffinky mohly utéci:-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Snídaňové muffinky (omeletové vaječné)

Tématické fráze: vaječné recepty vaječné mufiny-snídaně vajecne mufinky recept vajickove mufinky vajíčkové snídaňové muffiny recept snídanové muffiny vaječná směs v mufinách vaječné mufíny chleba na kostičky do formičky snídanove slané muffiny vajecne muffiny mufinky vajíčkové snidanove vajička snidanove vajickove muffiny vajickovy mufinky vejce v mufínách snídaně recepty ve formičkách na mufinky snídaňové mufiny z vajíček vajíčkové muffiny nej recept omelety v mufinove forme