Sushi s čerstvým lososem naloženým v soli

Suroviny

hrnek sushi rýže
2 hrnky vody
2 lžíce rýžového octa
1 lžíce cukru
1/2 lžíce soli
Wasabi
okurek
nakládaný zázvor
300 g filé z čerstvého lososa
200 g hrubé mořské soli
lžíce cukru
mořské řasy (sushi nori)
bambusová rohož
potravinářská folie

Postup přípravy receptu

 1. Nejdříve začneme lososem. Omytého a osušeného lososa dáme do misky a zasypeme solí smíchanou s cukrem. Pořádně sůl přitlačíme (musí to být kompletně zasypané) a dáme na 24 hodin do lednice.

 2. Druhý den lososa opláchneme pod tekoucí vodou a osušíme. Nachystáme rýži, vícekrát ji propláchneme. Vaříme bez soli až voda vsákne do rýže cca 15-20 minut.

 3. Po uvaření necháme rýži pod pokličkou ještě 10 minut odpočinout. Ocet, sůl a cukr smícháme, necháme rozpustit a vmícháme do rýže.

 4. Nachystáme řasu a nakrájeného lososa na proužky. Z okurky nakrájíme delší pásky, ze kterých vykrojíme měkký střed. Nachystáme podložku na to folií a řasu.

 5. Rýži roztáhneme mokrýma rukama po řase. Do středo natřeme proužek Wasabi, na to lososa, okurek a kousky zázvoru. Pomocí podložky pevně srolujene a dáme vychladit. Krájíme asi na 6 kousku.

Poznámka od kuchařky

Takto udělaný losos je moc dobrý i na chlebíčky, jednohubky nebo jen jako chuťovka. Při naložení se může přidat nasekaný kopr. Hotový se krájí na úplně tenoučké plátky.

Komentáře k receptu Sushi s čerstvým lososem naloženým v soli

 • mika59 mika59 (autorka receptu)

  Dnes jsem sushi dělala opět, jen jsem lososa měla uzeného..taky moc dobré, přidala jsem foto ..:-)

  Odpovědět

 • mika59 mika59 (autorka receptu)

  badak: Děkuji za připomenutí,:-8 samozřejmě doplním :-K

  Odpovědět

 • badak badak

  Bezvadné fotečky a dobrý návod přípravy, gratuluji. Jen jedno opomenutí - do suši rýže se před dovařením přidává ocet pro zvýšení lepivosti. V seznamu surovin je sice ocet uveden, ale v popisu přípravy se jeho použití neobjevuje.

  Odpovědět

Tématické fráze: jak naložit lososa na sushi jak naložit lososa tncz recept na sushi sushi recept sushi recepty lossos na soli a cukru co se přidává k sushi jak naložit zázvor na sushi recept naložit lososa na sushi sushi s lososem recept sushi z cerstveho lososa