Kváskový chléb s chia semínky

mysulka Kuchařka: mysulka

Slané pečivo 4 názory

Suroviny

Rozkvas:
200 g žitné mouky
2 polévkové lžíce kvásku
200 ml vody
Směs semínek:
50 g chia semínek
100 g ovesných vloček
40 g slunečnicových semínek
260 ml vody
Ostatní suroviny:
220 g špaldové chlebové mouky
2 polévkové lžíce otrub
1 a 1/2 lžičky soli
1 lžička medu
100 ml vody
máslo na vymazání formy
Recept si zatím oblíbilo 7 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Kvásek, mouku a vlažnou vodu smícháme, přikryjeme folií a dáme na 10 - 12 hodin na teplé místo. Chia, slunečnicová semínka a vločky zalijeme horkou vodou, zakryjeme folií a necháme také 10 - 12 hodin bobtnat.

  2. Po 10 - 12 hodinách smícháme rozkvas a nabobtnalou směs se špaldovou moukou, otrubami, solí, medem a vlažnou vodou. Robotem nebo ručně vypracujeme těsto. Těsto je řidší, proto pečeme ve formě.
    Vymažeme ji máslem, vložíme těsto a zakryjeme folií - tu potřeme olejem, aby se těsto při kynutí nepřilepilo. Necháme kynout 2,5 - 3 hodiny.

  3. Troubu rozpálíme na 240 °C. Při této teplotě pečeme 10 minut, pak snížíme teplotu na 200°C a dopékáme 50 - 55 minut. Po upečení chléb vyndáme z formy a necháme na mřížce důkladně vychladnout.

Poznámka

Chléb vychází do hranaté formy 30 / 11 cm. Já jsem tentokrát pekla z poloviční dávky, v menší formě, tak nemám chlebík tak vysoký. Recept je z časopisu Dobroty, trochu jsem si ho upravila.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 77 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kváskový chléb s chia semínky

Tématické fráze: chia chleb chia chleba domací chleba s chia semínky domaci chleb s chia seminky domaci chleba z chia seminky recepty na kvaskove chleby kváskový chléb se semínky chleba s chia seminkama pečeme s chia semínky domácí chia chleb chia chléb recept recept chleba se seminky kváskový chléb z 200g rozkvasu chia semínka do pečení chleba chléb chia recepty na pečení chio chleba chio chleba chia seminka místo mouky kvaskovy chleb recept chleba s chia semínky z domácí pekárny