Čokoládovo-oříškové muffiny

Suroviny

220 g hladké mouky
125 g másla
100 g krupice
170 ml mléka
prášek do pečiva
2 vejce
čokoláda na vaření
vlašské ořechy

Postup přípravy receptu

 1. Předehřejeme troubu na 190 stupňů a formu na muffiny lehce vymažeme máslem. Mouku s práškem do pečiva prosejeme přes sítko, přidáme mléko, rozpuštěné máslo, vajíčka a cukr. Těsto zvládnete promíchat ručně. Do těsta přidáme nasekanou čokoládu a nasekané ořechy.

 2. Poté těsto rozdělíme do formy na muffiny a dáme péct do trouby na cca 20 minut. Muffiny krásně naběhnou a když jsou hezky zlatavé, vytáhneme.

Komentáře k receptu Čokoládovo-oříškové muffiny

 • Edibara Edibara

  Veronicaskitchencz a MILENA: Dobrý den, měla bych k recepty tyto nezávislé poznatky, jestli můžu.
  Rozhodně bych nenapsala, že recept je špatný, to opravdu ne :-( Na druhou stranu podle své 15ti leté dcery, která je v pečení začátečník, musím uznat, že jisté nedostatky recept má. Dcera jako začátečník je přirozeně odhalila hned. Ptala se: Jaká krupice, dětská? A kolik ořechů a kolik čokolády? Z toho vychází, že by bylo dobré dopsat alespoň přibližné množství. Postup je napsán jednoduše a srozumitelně, jen bych napsala na kolik stupňů se pečou.
  Je jasné, že ten kdo již trochu více péče, tak mu bude jasné kolik čeho si tam dá. A když nevím, mohu se přeci zeptat autorky ;-)
  A co se týče samotných muffinů, máme je dost rádi a milujeme kombinaci vlašských ořechů a čokolády, takže za nás musíme ocenit. Muffiny nám chutnaly a návštěvě také :-):yes:

  Odpovědět

 • zlatovlaska zlatovlaska

  Dneska jsme s dcerou tyto muffiny upekly. Jsou moc dobré
  :yes: Příště udělám dvojitou dávku, mizí celkem rychle:-K

  Odpovědět

 • MILENA: Dobrý den Mileno, děkuji za váš komentář. Bohužel nevím, co vám k tomu mám říct. Recept je mnohokrát odzkoušený, muffiny krásně naběhnou a jsou vláčné. Budu ráda, když mi v té spoustě receptů a kombinací na muffiny, co na světě je napíšete, jak by podle vás měl vypadat správně napsaný recept na muffiny. :yes:

  Odpovědět

 • MILENA MILENA(neregistrovaný)

  ŠPATNĚ NAPSANÝ RECEPT - NEBUDU ANI ZKOUŠET!!!!!:-O

  Odpovědět

Tématické fráze: oříškové muffiny čokoládové oříškové řezy recept recepty z oříškové mouky oriskove muffiny recept oříškový muffin cokladovo oriskove muffiny oříškový muffiny recept muffiny 220 ml mouky oříšková mouka recepty recept na oriskove muffiny cokoladovooriskove muffiny cokoladovo oriskove rezy čokoládovo oříškový chlebíček oříškové muffiny s čokoláou oříškové mufiny recept čokoládové muffiny vaření pro kuchařka pro dceru recept z oříškové mouky oriskove muffimy s cokoladou muffiny z oříškové mouky muffiny s orechy a cokoladou z hladke mouky