Tvarohový dort s lesním ovocem (tvarohový cheesecake)

Dorty Doba přípravy: 75 minut 0 názorů

Dorty Doba přípravy: 75 minut 0 názorů

Suroviny 12 porcí

Korpus:
250 g Bebe sušenek
120 g másla
Náplň:
500 g měkkého tvarohu
250 ml zakysané smetany
50 g másla
1 vejce
2 lžíce hladké mouky
150 g cukru krystal
šťáva z 1/2 citronu
1 vanilkový cukr
kůra z 1 pomeranče
Zdobení:
lesní ovoce

Postup přípravy receptu

  1. Dortovou formu s průměrem 28 cm vyložíme papírem na pečení a okraje odstřihneme. Keksy rozmixujeme v mixéru. V hrnci rozpustíme máslo a přimícháme k němu rozdrcené keksy. Směs vtlačíme do připravené dortové formy. V troubě předehřáté na 180 °C pečeme 12 minut. Odložíme na linku vychladnout.

  2. V mixéru rozmixujeme tvaroh, zakysanou smetanu, máslo, vejce, hladkou mouku a cukr. Směs dochutíme citrónovou šťávou, vanilkovým cukrem a čerstvě nastrouhanou pomerančovou kůrou.

  3. Směs vylijeme na hotový korpus, uhladíme a v troubě vyhřáté na 150 °C pečeme asi 45 minut. Cheesecake necháme vychladnout v troubě při otevřených dvířkách. Potom ho nazdobíme ovocem a uložíme na 3 a více hodin do ledničky.

Komentáře k receptu Tvarohový dort s lesním ovocem (tvarohový cheesecake)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: dort s lesním ovocem cheesecake s lesnim ovocem tvarohový cheesecake ovocný cheesecake recept tvarohový cheesecake top recepty cheescake s lesním ovocem cheesecake s tvarohem a ovocem tvarohový dort s ovocem nadýchaný tvarohový cheesecake dort s lesnim ovocem recept tvarohový dort cheesecake recept cheesecake tvarohový tvarohové ovocné dorty cheesecake cheesecake s lesním ovocem recept ovocné dorty cheesecake cheesecake s ovocem ovocny dort cheesecake dort z lesnim ovocem dort s tvarohem a lesním ovocem tvarohový cheescake s lesním ovocem