Křehká smetanová kuřecí mňamka

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 hodina 0 názorů

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 hodina 0 názorů

Suroviny 6 porcí

1 kg kuřecího masa - ideálně stehenní řízky
1 bloček strouhaného čedaru
1 kelímek smetany ke šlehání
trocha másla (cca 1/4 kostky)
Na marinádu:
3 lžíce sojovky
2 vrchovaté lžičky sladké papriky
2 vrchovaté lžičky curry
1 lžička majoránky
1 lžička bazalky
trocha pepře (ideálně z mlýnku)
olej

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrojíme tak, aby z něj byly plátky cca 0,5 - 1 cm tlusté (prsní řízky většinou rozřízneme napůl, stehenní často nejsou potřeba naříznout vůbec) a daly se tedy dobře rozprostřít do pečící nádoby.

  2. Připravené maso dáme do mísy (misky) nebo hlubokého talíře, zalijeme trochu olejem a smícháme s veškerým výše zmíněným kořením tak, aby bylo ze všech stran hezky rovnoměrně obalené. V této fázi je ideální nechat chvíli odležet (fajnšmekři mohou nechat klidně přes noc), není to ale nutnost.

  3. Vezmeme menší pečící mísu/formu a vyložíme ji polovinou masa. Posypeme polovinou čedaru, urovnáme a překryjeme zbylým masem. Posypeme zbylým čedarem, zarovnáme, přelijeme smetanou a vršek překryjeme úzkými plátky másla.

  4. Pečeme v troubě předehřáté na 175° cca 20 minut, pak zvedneme teplotu na max. (u mě to je 250°) a dopečeme ještě tak 10 minut.

  5. Hodí se podávat s těstovinami či rýží.

Poznámka od kuchařky

Tento recept byl spontánním počinem, který ovšem vyústil v naprosto boží, křehoučké a chuťově zajímavé maso, proto jsem se rozhodla ho zvěčnit, abych ho mohla dělat častěji.

Komentáře k receptu Křehká smetanová kuřecí mňamka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: mnamka z kureciho masa kuřecí nudičky pro fajnšmkry křehká kuřecí prsa kureci nudicky na smetaně křehká kuřecí stehna mnamka křehké kuřecí maso ve smetaně kuřecí prsa mnamka jak na to aby bylo maso křehké aby kureci maso bylo krehke aby bylo kuřecí maso křehké kuřecí rožnovské prsa jak udelat kuřecí maso krehky v omacce mňamka z kureciho sladká mňamka