Pečená pomazánka z dýně a červené řepy

Suroviny

dýně
cibule
česnek
zázvor
pálivá paprika
mrkev
kari
pepř
muškátový oříšek
sůl
olej
červená řepa
slunečnicová semínka

Postup přípravy receptu

  1. Kousky oloupané dýně, očištěné mrkve, kolečka cibule, česneku, oloupaný, na kousky nakrájený zázvor a kousky papriky dáme do trouby zapéct. Množství jednotlivých ingrediencí záleží na chuti, možnostech a třeba i velikosti trouby.

  2. Okořeníme kari kořením, pepřem, muškátovým oříškem, posolíme a dáme zapéct. Pečeme do měkka. Tím získáme základ (využili jsme ho nejenom pro tuto pomazánku - viz poznámka).

  3. Zvlášť jsme upekli loupanou červenou řepu (dala by se péct i spolu s dýní, ale my jsme nechtěli obarvit celou dávku, protože nesloužila jenom pro pomazánku. Řepa má sama o sobě plno chuti, stačí ji osolit a opepřit.

  4. Smícháme dýňový základ, do měkka upečenou červenou řepu (1:1, ale může být i jiný poměr) a slunečnicová semínka. Rozmixujeme do podoby pasty/pomazánky. Chutná teplá i studená.

Poznámka od kuchařky

Zpracovávali jsme asi 30 kg dýni, tedy jsme v troubě upekli základ a pak využili na více způsobů. Hlavní byla dýňová polévka a lečo (recept tady: https://www.toprecepty.cz/recept/54831-dynove-leco...), zbylo i na chilli pastu. Pomazánka byla jen jeden z výstupů, oproti ostatním žluto-oranžovým výrazně karmínová.

Aby těch barev nebylo málo, dá se při podávání pomazánka zasypat semínky a zelenou směsí (zelené potraviny např. https://www.blendea.cz/)

Komentáře k receptu Pečená pomazánka z dýně a červené řepy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: pečená dýně s červenou řepou pomazánka z pečené červené řepy pečena dyně s řepou cervena dyně červená řepa a dýně recepty z dýně a červené řepy pečená červená řepa recepty pomazánka z pečené dýně s červenou s červenou řepou top recepty pečená dýně s červenou řepou pomazánky z dýně dýně a z červené řepy recepty z dýně a červené červené repy nejlepsi pecena repa a dýně hokaido pečena dyne pomazanka pečená řepa dýně cibule pečená řepa a dýně hokaido pecena z pomazánka z pečené dýně dýně a červena řepa recept na pecenou dyni a cervenou repu