Semolínový rychlodort

Suroviny 10-12 porcí

1,5 hrnku semolínové mouky
3 lžíce medu
1/2 hrnku mléka
1/2 hrnku řepkového oleje
2 vejce
1 prášek do pečiva
Krém:
1 tvaroh ve vaničce
1 ricotta
1 vysokoprocentní čokoláda

Postup přípravy receptu

  1. Předehřejeme troubu na 160 stupňů.

  2. Smícháme všechny suroviny a dle potřeby buď doředíme olejem, pokud je těsto husté, anebo v opačném případě dosypem moukou. Ale já vždy těsto mělo ok, takže jsem nikdy neředila. Do těsta přidáme kousky nasekané čokolády.

  3. Těsto vylijeme do dortové formy o průměru 26 cm, která musí být vymazaná a vysypaná anebo použijeme pečící papír. Pečeme cca 45 min, záleží na troubě.

  4. Mezitím vymícháme krém z ricotty a tvarohu, přidáme rozdrcenou vysokoprocentní čokoládu a dáme na chvilku ztuhnout do lednice.

  5. Vychladlý korpus uprostřed rozkrojíme a pomažeme polovinou krému, druhou polovinou krému pomažeme vršek dortíku a pokud se povede i okraje. Posypeme čím kdo chce. Já použila rozdrcené sušenky Lotus, které moc zdravé nejsou, ale opět kvůli dětem a manželovi. Super bude také posypat rozdrcenou čokoládou, oříšky, či ovocem, záleží na vaši představivosti a chuti. Dáme ztuhnout alespoň na hodinu do lednice a můžeme podávat.

Poznámka od kuchařky

Místo medu můžete použít 1 hrneček třtinového cukru, nebo sladidlo nemusíte dávat vůbec. Rovněž do krému dejte sladidlo dle chuti.

Pozor!!! Těsto je křehoučké, tak opatrně při rozkrojení.

Můžete klidně polít pudinkovým krémem.

Použila jsem nízkotučný tvaroh ve vaničce.

Komentáře k receptu Semolínový rychlodort

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: puding ze semolinové mouky semolinový pudink semolínový koláč semolinový puding recept semolinovy koláč s jablky