Svěží kokosové řezy s krémem - bílkové

Suroviny

Těsto:
300 g bílků (z cca 10-ti vajec)
200 g cukru krupice (lze trochu ubrat)
100 g polohrubé mouky
200 g kokosu
špetka soli
Krém:
440 ml smetany ke šlehání (dva kelímky)
250 g měkkého tvarohu
1 vanilkový cukr
2 lžíce moučkové cukru
1 ztužovač šlehačky, pokud máme smetanu méně než 33% tuku
Dále:
pikantní marmeláda dle chuti
čerstvé ovoce dle chuti (nebo kompotované)

Postup přípravy receptu

  1. Bílky vyšleháme do tuhého sněhu se špetkou soli. Následně do sněhu zlehka zašleháme cukr a poté i kokos s moukou.

  2. Těsto nalijeme na nízký velký plech, vyložený pečícím papírem, rovnoměrně ho rozetřeme a vložíme do předehřáté trouby na 180 stupňů. Pečeme cca 10 minut dorůžova. Necháme zchladnout a rozkrojíme na délku na tři díly.

  3. Smetanu vyšleháme do tuha se ztužovačem (nemusí být), zašleháme i cukry a tvaroh a krémem potíráme pláty zchladlého korpusu, které vrstvíme na sebe. Dle chuti můžeme pláty potřít marmeládou, dodá zákusku šmrnc, ale nesmíme to přehnat, abychom ho nepřesladili. Já potírám pouze prostřední plát. Zbylým krémem potřeme i boky řezu.

  4. Řezy dáme do chladna proležet a ztuhnout, nejlépe přes noc. Pak krájíme na plátky, které dozdobíme čerstvým nebo okapaným kompotovaným ovocem. Kdo nechce použít ovoce, postačí, když řez po natření krémem posype nastrouhanou čokoládou nebo kokosem.

  5. Já krájel řezy, vzhledem k dožadování se o něco na zub ke kávě, po pouhé tři čtvrtě hodině chladnutí a řez byl už celkem "poslušný" a nerozjížděl se pod vrstvami krému a marmelády.

Poznámka od kuchařky

Lze upéct i jako roládu, kdy o trochu větší část krému použijeme jako náplň a zbytkem potřeme již srolovanou roládu. Dozdobíme ovocem, kokosem, strouhanou čokoládou...

Komentáře k receptu Svěží kokosové řezy s krémem - bílkové

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kokosove řezy s krémem bílkové řezy řezy z bílků kokosové řezy recepty z bílků bílkové kokosové řezy bilkove recepty recept co s bílky kokosový řez z bílků kokosové řezy s tvarohovým krémem a čokoládou co s bílky rezy z bílků recept bílky recepty bílkový zákusek na plech kokosovy bílkový řez bílkové řezy s krémem bilkove zákusky kokosové řezy smerunkovym džemem a kremem kokosové bilkove řezy bílkový kokosový řez