Kuřecí křidélka z trouby

Drůbeží maso Doba přípravy: 1hodinu 2 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 1hodinu 2 názory

Suroviny 3 porce

10 kuřecích křidélek
2 lžičky sladké papriky
1 lžička pálivé papriky
2 lžičky sušeného česneku
1 lžička oregana
sůl
2 vejce
strouhanka

Postup přípravy receptu

 1. Křidélka omyjeme, osušíme, osolíme a ze všech stran obalíme ve směsi koření. Obalená křidélka necháme odpočinout v lednici.

 2. Po odpočinutí kořeněná křidélka namočíme ze všech stran ve vejcích a poté ve strouhance, klademe je na plech s pečícím papírem a každé křidélko polijeme lžící oleje.
  Dáme do trouby vyhřáté na 190-200°C. Až začnou křidélka chytat barvu zespodu, otočíme je a dopečeme do zlatohněda a křupava. Můžeme ke konci dopéct na horkovzduch, ať je křupavější kůrčička.

Poznámka od kuchařky

Výhoda přípravy v troubě je, že maso není nasáklé olejem, tudíž je příprava zdravější a i přesto je maso šťavnaté.

Komentáře k receptu Kuřecí křidélka z trouby

 • mysinecka mysinecka(autorka receptu)

  JanaDorazinova: přesně tak, taky už jinak,, nesmažím,, :-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já už je jinak nedělám. Nejen křídla, taky řízky, květák, žampiony atd.. Minimum tuku a jsou jiná, než z pánve ;-). Dovolím si přidat foto ...

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřeci křídla v troubě kuřecí křidélka kridylka v troubě kureci kridla z trouby recepty na kuřecí křidélka priprava kurecich kridilek kureci kridylka v troube kuřeci křidla do trouby křupavá kuřecí křídla v troubě kuřecí křidélka recept kridilka v troubě kuřecí křidélka v troubě s brambory kuřecí křidélka na paprice kuřecí křidélka recepty šťavnaté kuřecí kridla v v troubě křidýlka recept recept s kridelky kuřcí křidla horkovzdušná trouba kuřecí křídla horkovzduch recept na kuřecí křidélka