Neodolatelný piškot

Moučníky Řezy Doba přípravy: 70 minut příprava , bez tuhnutí 6 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 70 minut příprava , bez tuhnutí 6 názorů

Suroviny

Těsto:
4 vejce
4 lžíce vlažné vody
1 hrnek mletého cukru
1 hrnek výběrové mouky
1 prášek do pečiva
marmeláda ( nejlépe jahodová nebo rybízová)
dětské piškoty
mletá káva
rum
Krém:
1/2 másla ( můžeme dát i trochu více)
2 vanilkové pudinky
necelý litr mléka
mletý cukr
čokoládová poleva

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky s cukrem ušleháme do pěny. Přidáme mouku s práškem do pečiva a opět vymícháme. Nakonec vmícháme sníh z bílků. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C po dobu cca 10 minut.

  2. Upečený piškot potřeme marmeládou. Připravíme si 0,7 l silné kávy (možná by stačilo i méně, ale pro jistotu trochu více), do kávy přidáme 2-3 lžíce rumu. Necháme vychladnout. V kávě máčíme dětské piškoty a skládáme jeden vedle druhého na piškot.

  3. Vanilkový pudink uvaříme v mléce, ale nesladíme. Uvařený pudink necháme zchladnout za občasného míchání, aby se nevytvořil škraloup. Máslo vyšleháme s cukrem do pěny.

  4. Cukr přidáváme podle chuti, jak kdo má rád sladké, nesmíme však zapomenout na to, že dětské piškoty nebudou vůbec sladké. Já dávám minimálně 6 lžic cukru.

  5. K vyšlehanému máslu postupně přidáváme pudink a vždy vyšleháme. Dáme na chvíli do ledničky, aby trochu ztuhl a lépe se s ním pracovalo. Poté krém natřeme na piškoty. Nakonec polijeme čokoládovou polevou.

Komentáře k receptu Neodolatelný piškot

Tématické fráze: piškot piškot recept piškot na plech recept na piškot recept piskot rychlý piškot dětské piškoty recept recept na dětské piškoty piskot z bílků rychlí piškot recepty piskot rychlý piškot na plech piškoty recept bílkový piškot piškot recepty piškot bez cukru piškot bez vajec piskot na plech recept jak se děla piškot jak udělat piškot