Medailonky s jablky a sýrem

Suroviny 2 - 4 porce

1 vepřová panenka
1 větší jablko
100 g Nivy
100 g Eidamu
kari koření
sůl
olej

Postup přípravy receptu

 1. Vepřovou panenku nakrájíme na plátky, lehce hřbetem ruky naklepeme, z obou stran posolíme. Jablko větší a pokud možno kyselejší oloupeme, zbavíme jádřince a nakrájíme na plátky.

 2. Na rozpáleném oleji opečeme medailonky z jedné strany, obrátíme a již opečenou stranu položíme plátek jablka a lehce zaprášíme kari kořením. Sýry nivu i eidam si nakrájíme na plátky a klademe je na plátky jablek v pánvi.

 3. Na chvíli přikryjeme pokličkou - jen co by se roztavil sýr a můžeme podávat. Příloha: brambory, hranolky, pečivo.

Poznámka od kuchařky

zdroj: Česká vánoční kuchařka

Komentáře k receptu Medailonky s jablky a sýrem

 • mysulka mysulka

  :yes: mňam, to bude dobrota:-p +1

  Odpovědět

 • česnek česnek(neregistrovaný)

  babicu změnili koukám ,vařil v sobotu ,a v neděli byl na netu:-O

  Odpovědět

 • cardanka cardanka (autorka receptu)

  Jani R.:-Kbez mučení se přiznávám, že jsem TV neviděla hooodně dlouho a ani dnes "Babice":-K, ale panenku mám ráda, sama jsem se bála té variace jablko a sýry, ale je to opravdu moc :-pdobré a navíc koupila jsem ji spolu s kotletou s kostí, což se mi asi hoodně dlouho nepoštěstí;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jani, recepty s panenky mám moc ráda, je docela univerzálí. Dnes z ní něco vařil Babica, taky se mi to moc líbilo, jenže jsem si to nenapsala:-(, snad paprika, cibule, česnek, č. víno, rajčata..nevím, tohle mi to malinko připomíná:-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty z pravé svíčkové medailonky medailonky ze svíčkové vepřové medailonky recept vepřové medailonky se sýrem dančí medailonky kuřecí medailonky se sýrem medailonky z pravé svíčkové jablko panenské české medailonky z vepřové svíčkové vepřová panenka babica svíčková medailonky vepřová panenka s jablky a nivou medailonky panenská svíčková svíčkové medailonky panenské medailonky medailonky z vepřové panenské svíčkové vepřová panenka s kotletou vepřové s jablky a nivou medailoky z prave svickove kuřecí medailonky s jablky