Luxusně nadýchané marmeládové rolky z kynutého těsta

dvevtroube Kuchařka: dvevtroube

Doba přípravy: 2,5 hodiny 12 porcí Moučníky , Kynuté 2 názory

Suroviny

Suroviny:
550 g hladké mouky
280 g mléka
90 g rozpuštěného másla
70 g krupicového cukru
22 g čerstvého droždí
1 vejce
1/2 lžičky soli
marmeláda nebo jiná náplň
voda na potření
žloutek na potření
kousek másla na potření
Recept si zatím oblíbilo 15 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Do nádoby od pekárny nalijte vlahé mléko, přidejte vejce a rozpuštěné máslo. Přisypte hladkou mouky, rozdrobené droždí, krupicový cukr do jednoho rohu a sůl do druhého rohu nádoby. V pekárně nechte vypracovat a vykynout těsto.

  2. Vykynuté těsto přendejte na pracovní plochu a lehce ho zasypte mouku. Těsto nepropracovávejte, ale pouze ho dlaněmi po podložce rozprostřete. Vytvořte kruh, který rozdělte na 12 dílů. Těsto můžete zvážit a váhu vydělit 12. Pak budete mít rolku jednu, jako druhou.

  3. Z každého kousku v dlaních vytvořte bochánek. Kraje těsta vždy stáhnu dospod a začnu s těstem v dlaních kroužit. Bochánky nechte ještě 15 minout kynout pod folií.

  4. Pracovní plochu opět lehce pomoučněte a z jednotlivých bochánků vyválejte obdélník. Na těsto dejte lžičku marmelády. Po stranách těsto přehněte, aby marmeláda nevytekla. Přes marmeládu přehněte těsto, utáhněte a srolujte.

  5. Vytvořené rolky skládejte vedle sebe s mírným rozestupem, potřete je vodou a nechte ještě tak 10 minut kynout.

  6. Mezitím předehřejte troubu na 180°C. Před vložením do trouby rolky potřete rozšlehaným žloutkem. Rolky vložte do trouby a pečte je 20 minut.

  7. Na závěr horké rolky potřete máslem.

  8. Zadělání těsta v robotu nebo ručně: Mouka do mísy, důlek, do něj droždí, zasypat lžičkou cukru (to droždí), zalít trochou vlažného mléka a cca 20 minut nechat na teplém místě vzejít kvásek. Ke kvásku potom zbylé ingredience. Jen tedy sůl nedávejte přímo do kvásku, ale někam ke stěně mísy. No a zadělejte těsto. Podle potřeby přisypávat mouku nebo přilít mléko. Těsto nechte min. 1 hodinu kynout.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 468 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Luxusně nadýchané marmeládové rolky z kynutého těsta

Tématické fráze: jablečné kynuté rolky recepty z kynutého těsta marmeládové těsto švestková buchta kynuta těsta vyborne marmeladove kousky jak rucne vypracovat kynutého těsta recept z kynutého těsta kynute testo recept na rolky z kvásku