Šátečky s pudinkovo-marmeládovou náplní

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 40 minut 2 názory

Moučníky Ostatní Doba přípravy: 40 minut 2 názory

Suroviny 10 porcí

1 balíček listového těsta 500 g
vejce na potření
hladká mouka na podsypání
Na náplň potřebujeme:
300 ml mléka
1 jahodový pudink
cukr (podle chuti)
jahodová marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si připravíme náplň z mléka, pudinkového prášku a cukru uvaříme hustý pudink. Necháme vychladnout.

  2. Listové těsto rozválíme na pomoučněném vále a rozdělíme na cca 10 dílů (čtverečků). Každý čtvereček potřeme trochou marmelády a naplníme pudinkem. Okraje potřeme rozšlehaným vajíčkem, poté přeložíme a přimáčkneme.

  3. Nakonec přeneseme na plech, celé potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme krystalovým cukrem. Pečeme při teplotě 200°C asi 15 minut dozlatova.

Komentáře k receptu Šátečky s pudinkovo-marmeládovou náplní

Tématické fráze: jak zabalit satecky marmeládová náplň do koláčů šátečky listové těsto s pudinkem marmiládová náplň šátečky z listového těsta plněné pudinkem a marmeládou jak zabalit šáteček listove testo s pudinkem a dzemem napln do satecku satecky s marmeladou a pudinkem marmeládová náplň na koláče listový satecek s pudinkem a marmeladou jak zabalit šátečky z listového těsta šátečky z listového těsta s pudinkem marmeládové muffiny mini šátečky z listového těsta listové těsto s marmeládovou naplní listove testo s pudinkem a marmeladou listove balicky s marmeládou listové s pudinkem a s marmeládou marmeladova mřížka z listového těsta