Křehké makové rohlíčky

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 30 minut + odpočinutí těsta 2 názory

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 30 minut + odpočinutí těsta 2 názory

Suroviny 24 ks

Těsto:
250 g hladké mouky
1 lžička kypřícího prášku nebo sody
40 g cukru moučka
1 žloutek
100 g studeného másla
50 ml mléka
1 lžíce citronové šťávy
kůra z poloviny citronu
Náplň:
120 g mletého máku
60 g cukru moučka
100 ml mléka
citronová kůra
můžeme přidat 1 lžíci švestkových povidel

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy prosejeme mouku, moučkový cukr, přidáme prášek a citronovou kůru. Vše promícháme, přidáme nastrouhané máslo (nebo nasekané na kostičky), žloutek, citronovou šťávu a prohněteme. Vytvoříme drobenku, do které dle potřeby přiléváme mléko a hnětením vytvoříme těsto podobné lineckému. Pracujeme rychle, dlouhým hnětením by pak upečené bylo tuhé, skvěle se udělá těsto v mixéru ETA nebo procesoru (dáme mouku a vše ostatní, nakonec mléko a je hotové během 2 minut). Těsto rozdělíme na dvě části a dáme odpočinout na hodinu do chladu.

  2. Zatím připravíme náplň. Do kastrůlku dáme mléko s cukrem, přivedeme k varu, odstavíme, vmícháme mák a citronovou kůru. Důkladně promícháme a necháme vychladnout, můžeme přidat 1 lžíci švestkových povidel.
    Než začneme pracovat s těstem, zapneme troubu na 170 °C.

  3. Odpočinuté těsto (jednu část) rozválíme do kruhu asi 2 mm silného, o průměru cca 30 cm. Kruh potřeme polovinou makové náplně asi 1-2 cm od okraje, nakrájíme na 12 výsečí a smotáme od okraje ke středu rohlíčky. Druhou část těsta zpracujeme stejným způsobem.¨Rohlíčky ukládáme na plech vyložený pečícím papírem nebo podložkou a pečeme cca 15-20 minut podle trouby, měly by zůstat světlé. Vychladlé lehce poprášíme moučkovým cukrem s vanilkou.

Komentáře k receptu Křehké makové rohlíčky