Hemenegs (Ham and Eggs)

Suroviny 1 porce

4 plátky salámu šunky nebo slaniny
3 vejce
pepř
sůl
tuk
chleba
kečup

Postup přípravy receptu

 1. Na pánvi rozehřejeme tuk, po celé pánvi rozmístíme plátky šunky či slaniny a necháme pár minutek orestovat.

 2. Poté rozklepneme na šunku vajíčka a necháme několik minut smažit, dokud bílky nebudou zcela tuhé. Podáváme okořeněné solí, pepřem s chlebem. Můžeme doplnit i o kečup.

Komentáře k receptu Hemenegs (Ham and Eggs)

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  U nás se tomu říká šunka(různá uzenina)s vejci a máme to rádi:-8

  Odpovědět

 • chocolate chocolate

  Simca S.:Bez toho apostrovu, ten se v AJ používá pro sloveso být (he is-he´s apod), u množného čísla není (egg-eggs).

  Odpovědět

 • nazev nazev(neregistrovaný)

  Simca S.: presmycka? ja bych to spis videl na ham and eggs v anglictine castou pouzivane \'n\' namisto and -> ham\'n\'eggs [hem+en+ex]. nevim jak nekdo dostane z hemendegs presmyckou hemenex, ale chapu ze se nekdo musel ukazat ze je chytrej!:yes:

  Odpovědět

 • Simca S. Simca S.

  No k názvu - úplně správně by asi mělo být "Ham and egg´s", neboli šunka a vejce. Tedy v české fonetrické transkripci Hemendegs. (A z toho přesmyčkou vzniklo počeštělé Hemenex).

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Dobrý, ale vždyť se pořád opakuje.Dámy, nešlo by to se podívat i za kopečky co VAŘÍ naší sousedé v jiných krajích? A věřte mi,jsou to kolikrát kombinace,že si jeden myslí,že to pude po požití zpátky na talíř,ale výsledek je vždy překvapující. Což takhle zítra ráno anglickou snídani či skvělé švýcarské vejce se smetanou nebo výborný neapolský vaječný salát? K obědu bych doporučil francouzké bifteky na víně nebo kuře Marengo,či rakouské játrové telecí špízy, jako zákusek Casata bomba - zmrzlina italská pro 6 osob, poté samozřejmě anglický čaj o páté, a k večeři jako předkrm Skotského tetřívka a roštěnky Esterházy.Večer bych zakončil švýcarským sýrovým fondue.
  A přestali by jste se přít kolikrát už tam ty vejce nazvané hemenex jsou.
  Tak dobrou chuť
  Tonda - co se výběru jídla tak profík ale v kuchyni u Papriky amatér:-!:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Zadala jsem si do vyhledavače HEMEGS a nic mi to nenašlo. Myslím, že HEMENEX je správně;-)

  Odpovědět

 • Marta Marta

 • dextra dextra (autorka receptu))

  Název jsem upravila, jsem si nevšimla, jinak recept je jiný.

  Odpovědět

 • Marta Marta

  Dextro, už zde je úplně stejný recept, dokonce i pod stejným názvem (jak jinak). Vždyť to vyhledávání je tak snadné :-(:-!

  Odpovědět

Tématické fráze: hemeneks hemenex recept české recepty v angličtině rakouske recepty recepty v angličtině recept v anglictine ham and eggs recept recept na hemeneks hemeneks recept neapolský salát recept hemenex recepty rakouske kuchyne lehké recepty v angličtině hemenex se slaninou hemendegs recept hemeneks casata recept zákusek himalaje francouzké povlečení recepty francouzke kuchyne