Kuřecí prsa s kůží a kostí na dvojí způsob..na soli a na slanině

Suroviny

2 x dvoje kuřecí prsa s kůží a kostí
150 g slaniny na plátky
sůl
koření na kuře
olej
1 cibule
3-4 stroužky nakrájeného česneku
olej

Postup přípravy receptu

  1. Obojí prsa s kůží a kostí posypeme lehce kořením, zakápneme olejem a dáme přes noc do lednice. Druhý den jedna prsa položíme do pekáčku kůží dolů na polovinu slaniny. Druhou polovinu slaniny dáme nahoru, přidáme cibuli a česnek a dáme do vyhřáté trouby na 220 st. Podlijeme trochou vývarem nebo vody. Po vložení troubu stáhneme na 100 st. a pečeme 1,5 hodiny. Poté prsa otočíme a slaninu dáme vedle. Pečeme na 220 st. dozlatova, s občasným podlitím masa. Hotové necháme 10-15 minut přikryté odpočinout, až poté krájíme a podáváme s kaší.

  2. Druhá prsa zespodu lehce osušíme. Na nízký pekáček nasypeme cca 1,5 -2 cm soli a položíme připravené maso. Vložíme do předehřáté trouby na 200 st. a pečeme odkryté, dozlatova cca 35-40 minut. Poté necháme opět přikryté alobalem 10-15 minut odpočinout. Až poté krájíme na plátky a podáváme s kaší. Jsou šťavnatá, ani šťávu nepotřebují.

Poznámka od kuchařky

Pekla jsem prsa současně. Nejprve pomalu na slanině a po odkrytí jsem přidala ta na soli. Ta na slanině jsem vytáhla o něco dříve a nechala odpočívat. Po dopečení jsem všechna nakrájela a podávala s kaší. Chutnala obojí výborně. Vůbec nebyla suchá, to jsem měla největší obavy. Protože prsa jsou známá jako suché maso. Snědlo se vše a beze zbytků.

Komentáře k receptu Kuřecí prsa s kůží a kostí na dvojí způsob..na soli a na slanině

K receptu nejsou žádné komentáře.