Kakaové řezy s tvarohovo-višňovým krémem

Suroviny 24 ks

Korpus do formy 30x30 cm:
6 vajec
6 lžic krupicového cukru
6 lžic polohrubé mouky
1/2 kypřícího prášku
5 lžic horké vody
5 lžic slunečnicového oleje
4 lžíce kakaa
špetka soli
Krém:
200 g másla pokojové teploty
500 g (2 vaničky) plnotučného tvarohu
250 g tvarohu plnotučného v kostce
3 lžíce moučkového cukru + - 1 dle chuti
2 lžíce rumu do krému +1 na pokapání
višňová marmeláda (domácí)
Poleva:
200 g čokolády
50 g másla
půl lžičky oleje

Postup přípravy receptu

  1. Zapneme troubu na 180 ° C. Předem vyndáme z ledničky máslo i tvarohy. Oddělíme žloutky a bílky do misek na šlehání. Bílky ušleháme se špetkou soli do tuhého sněhu. Ke žloutkům přidáme cukr a vyšleháme do bílé pěny, postupně přidáme za stálého šlehání horkou vodu. Do proseté mouky vmícháme prášek, prosáté kakao a promícháme.

  2. Do žloutkové pěny přidáme olej a střídavě dáváme moučnou směs a polovinu sněhu, nakonec zlehka metličkou vmícháme druhou polovinu sněhu. Těsto vlijeme do formy vyložené pečícím papírem a dáme péct do vyhřáté trouby na cca 15 minut ( zkusíme špejlí, hlídáme). Hotový korpus necháme na mřížce úplně vychladnout .

  3. Vychladlý korpus pokapeme rumem a lehce potřeme marmeládou Ušleháme hladký bílý krém, polovinu natřeme na připravený korpus. Do druhé poloviny zašleháme 2 lžíce marmelády a vzniklý růžový krém natřeme opatrně na bílou vrstvu. Dáme do chladu ztuhnout.

  4. Rozpustíme čokoládu s máslem, přidáme maličko oleje, aby poleva byla lesklá a nepraskala. Vzniklou polevou polijeme povrch moučníku a po ztuhnutí nakrájíme nožem namáčeným v horké vodě řezy. Dozdobíme dle možností a fantazie.

Komentáře k receptu Kakaové řezy s tvarohovo-višňovým krémem

K receptu nejsou žádné komentáře.