Terezčina 22

Dorty Doba přípravy: 250 minut 0 názorů

Dorty Doba přípravy: 250 minut 0 názorů

Suroviny Podle nakrájení velikosti kousků

6 vajec
210 g krupicového cukru
240 g polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
citronová kůra
špetka soli
2 lžíce rumu
3 lžíce vody
Krém:
350 g másla
300 g moučkového cukru
100 g čokolády na vaření
1 čokoládový pudink
400 ml mléka
2 vanilkové cukry
pár kapek rumové tresti
Mléčný marcipán:
100 g sušeného mléka
100 g moučkového cukru
15 g tuku
50 g medu
voda podle potřeby
na posypání boků trochu strouhaných ořechů

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve z mléka, vanilkových cukrů a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink, přikryjeme ho fólií a necháme vystydnout. Do mísy dáme žloutky, krupicový cukr, vanilkový cukr, citronovou kůru, rum a vyšleháme do husté pěny. Z bílků a špetky soli vyšleháme tuhý sníh. Do žloutkové pěny po částech zašleháme mouku, střídavě s vodou. Naposledy zlehka vmícháme sníh. Těsto dáme do vymazané a vysypané formy, spirálově projedeme od středu k boku špejlí, aby byla rovina a dáme do studené trouby na 165°C péct na 55 minut.

  2. Zatím, co se peče dort, uděláme mléčný marcipán. Do misky dáme moučkový cukr, změklý tuk, med, sušené mléko a lžičku vody. Vodu pak přidáváme jen po troškách, opatrně. Zpracujeme tužší hmotu, aby byla tvárnější. Podle potřeby obarvíme potravinářskou barvou a uděláme růžičky.

  3. Upečený dort necháme 15 min vychladnout, pak teprve ho vyklopíme z formy a necháme úplně vystydnout. Do mísy u robota dáme máslo, moučkový cukr, rumovou tresť a vyšleháme do pěny. Do vyšlehaného másla s cukrem střídavě zašleháme studený pudink s rozpuštěnou studenou čokoládou. Vše vyšleháme.

  4. Korpus dvakrát překrojíme, pomažeme krémem a spojíme. Boky i vrch potřeme krémem. Boky posypeme strouhanými ořechy a vrch ozdobíme marcipánovými růžemi.

Komentáře k receptu Terezčina 22

K receptu nejsou žádné komentáře.