Pečený pangasius s bylinkami

Suroviny

pangasius ( mražený vcelku)
pórek
čerstvé bylinky (dle vašich možnosti) já dala šalvěj a oregáno
sůl
olivový olej
citronová šťáva
koření na ryby

Postup přípravy receptu

 1. Pangasia omyjeme, osušíme a jemně mu nařežeme kůži.

 2. Do ryby (do zářezů) vetřeme koření na ryby, osolíme. Rybu osolíme i uvnitř břišní dutiny.

 3. Břišní dutinu naplníme bylinkami, nakrájeným pórkem, můžeme také nasypat trochu koření. Vnitřek pokapeme mírně citronovou šťávou.

 4. Pangasia vložíme do mírně vymazaného pekáčku, posypeme zbytkem bylinek, pórku, pokapeme citr. sťávou a trochou oliv. oleje a necháme takto "uležet" 2 hodinky před pečením.

 5. Pečeme v troubě přikryté alobalem, po změknutí masa alobal odstraníme a dopečeme dozlatova. Můžeme mírně podlévat. Dobu pečení je těžké určit, záleží na velikosti ryby.

 6. Při servírování otevřeme rybu, odstraníme páteř (kdo nemá rád kůži, odstraní i jí).

  Podáváme s bramborem, br. kaší - my měli kus-kus ;-)

Poznámka od kuchařky

Mám ráda takto prodávaného pangase. Častokrát se mi stalo, že jsem při nákupu mražených "filátek" dala rybu péci ( 1,5 kg ) a po otevření trouby na mne v pekáčku smutně koukalo několik velmi malých kousků, ale plavaly alespoň v litru vody.

Člověk si ani neuvědomí, že ryba je před mražením napuštěná vodou a pak vlastně platíte jen 70% ryby a zbytek je jen drahá voda :-(( To jen má zkušenost, možná máte lepší. Ale na to, že je pangas jen sladkovodní ryba z vietnamských rybníků, tak je to drahá zkušenost :-)

Zdroj:http://www.zdravavarecka.cz/

Komentáře k receptu Pečený pangasius s bylinkami

 • Helča Helča(neregistrovaná)

  Tento recept je fakt mnamka!!!!!:-)

  Odpovědět

 • Renča Renča(neregistrovaná)

  rybičky máme rádi, toto vypadá jedle ;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :-O:-O:-O Iljuso a já jsem si nevšimla takové dobroty? To máš celého pangase, že, já bych taky chtěla udělat, ale mám jen filety pangasia. Asi si koupím pstruha na to a ty máš +;-):yes:

  Odpovědět

 • džango džango(neregistrovaný)

  rybičky já rád :-p

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Sympatický receptík:yes: Pórek mám moc ráda a taky dělávám třeba makrely na roštu a dovnitř dávám libeček, tady by se hodil třeba taky. :yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Vypadá to velmi dobře :yes:a dávám bodík +7.

  Odpovědět

 • maris maris

  Pangáska dělám ráda, většinou kupuji v Makru chlazené filety, celou rybku jsem ještě neviděla, ale to bude tím, že jsem ji nikdy nehledala, ale to napravím :-)). Moc hezký recept, dávám do oblíbených a Tobě bodík - i za krásné fotky :yes:

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  ...Pangas vcelku je skoro vždy v Makru...kdo máte možnost nákupu tam...

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Iljušo,to je tedy lákavý receptík.:-pTaky máme rádi Pangase,právě filátka,kvůli dětem,že tam nejsou kosti.Ale tohle určitě vyzkoušíme,tedy pokud seženu Pangase v celku.;-)Ale už teď dávám bodík:yes:

  Odpovědět

 • Gabina Gabina

  To vypadá báječně, pangasa máme rádi :yes:. Já vždycky kupuju čerstvá filátka, tam tolik vody není. Ale jako Eliza, celého jsem ještě taky neviděla prodávat, musím zarazit do Penny ;-)

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Iljuško, hned po ránu jsi mě potěšila báječným receptem a skvělými fotkami :yes:. Pangase jíme docela často, ale ještě jsem ho neviděla prodávat jinak, než právě ta zmrzlá filátka, o kterých píšeš. Budu se po něm muset poohlédnout...
  První bodík letí z mé adresy :yes::-).

  Odpovědět

Tématické fráze: pečený pangasius peceny pangas pangasius pečený pangasius v troubě pangasius pečený v troubě pangas peceny pečený pangasius recept pangasius na bylinkach pangasius recepty v troubě pangasius koření recepty pangasius mrazeny pangasius pangas v troubě pečený pangasius recepty pangas pečený v troubě pangasius mrazeny mražený pangas pečený pangas recepty pangas na bylinkách bylinky na ryby