Vaflové rohlíčky

Suroviny asi 60ks

300 g hladké mouky
300 g másla
100 g strouhaných lískových oříšků
150 g moučkového cukru
2 vejce
1 sáček vanilkového cukru
1/2 lžičky mleté skořice
Moučkový cukr na obalení
čokoláda na zdobení

Postup přípravy receptu

 1. Z másla, obou cukrů, jak moučkového, tak i vanilkového, vajec, oříšků, skořice a mouky zpracujeme hladké těsto, které necháme v chladu odpočinout.

 2. Z těsta vytvarujem malé rohlíčky, rozložíme je na plech s papírem na pečení a pečeme dozlatova 10-15 min při 200 stupních.

 3. Ještě teplé rohlíčky obalíme v moučkovém cukru a po vychladnutí jejich konce namočíme do rozehřáté čokolády.

Poznámka od kuchařky

Já jsem dělala z poloviční dávky a místo lískáčů jsem použila vlašské ořechy. Trouba na pečení musí být opravdu hodně rozehřátá, jinak se rohlíčky roztékají. Recept mám z vánočního vydání Žena a kuchyně z roku 2005.

Komentáře k receptu Vaflové rohlíčky

 • Anna Anna (neregistrovaný)

  Presne tak sme ich robili v cukrarni podla normy. Nepremiesit cesto ! :-)

  Odpovědět

 • ruzena ruzena(autorka receptu)

  :-DKateřino(neregistr.)do těsta se dává jak moučkový cukr,tak i jeden vanilkový,jak je v receptu napsáno:-Dpak je psáno,moučkový cukr na obalení a je bez gramáže,protože neodhadnu,kolik ho je třeba na obalování:-D:-Ddo postupu jsem ještě dopsala pro srozumitelnost,jinak nevím,co je na tom tak nesrozumitelného:-D

  Odpovědět

 • Kateřina Kateřina(neregistrovaná)

  Promiň Růžo, ale Michala má pravdu. To mám dát do těsta oba cukry? Já myslela, že ten vanilínový cukr je na obalení. Takže, opravila bys to prosím? Děkuju, jinak fajn recept. :yes:

  Odpovědět

 • Jenny Jenny

  mňam,mňam...:yes:+:yes:

  Odpovědět

 • ruzena ruzena(autorka receptu)

  Michalo77 já se omlouvám,už je doplněno správně:-)) chybička se vloudila,dík za upozornění:yes:

  Odpovědět

 • Michala77 Michala77

  růžo, píšeš těsto udělat z obou cukrů, ale ten moučkový máš na obalení, tak má být i v rohlíčkách?díky za odpověď:-?:-?:-?

  Odpovědět

 • bara.it bara.it

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Růžo, moc se ti povedly!!:-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vaflové cukroví recept na vaflové těsto vaflove testo cukroví z vaflového těsta vaflové těsto recept vaflové kuličky recepty z vaflového těsta waflové rohlíčky vaflový rohlíček vaflové vanilkové rohlíčky co z vaflového těsta rohlíčky z vaflového těsta vanilkové rohlíčky z vaflového těsta vaflove testo recepty rohlíčky se roztékají vaflovy testo top recepty vaflové těsto waflove testo vaflové pokec o tlakových myčkách