Vaflové pečivo - cukroví

Suroviny

250 g hladké mouky
250 g tuku
125 g moučkového cukru
1 vejce
čokoláda na ozdobu

Postup přípravy receptu

 1. Všechny přísady zpracujeme v těsto a necháme 1 hodinu odležet. Pak stříkáme trubičkou na plech. Po upečení máčíme v čokoládě.

Poznámka od kuchařky

Když jsem se připravila, že budu těsto v pytlíku stříkat na plech, myslela jsem, že umřu, jakou jsem musela vyvinout sílu, abych vůbec něco vymáčkla. Tak jsem těsto vyválela a vykrajovala tvary. A pak jen ozdobila podle svého.

Recept mám z knihy NEJOBLÍBENĚJŠÍ MOUČNÍKY NAŠÍ RODINY od Nakladatelství Dona

Komentáře k receptu Vaflové pečivo - cukroví

 • marunda marunda(autorka receptu)

  no jo, moc hezké. To by mě nenapadlo. Tak ať se kamarádce líbí.:yes:

  Odpovědět

 • teniska teniska

  použila jsem jako základ pro japonské vlaječky pro mou ,,japonskou" kamarádku a těsto bylo dobré:yes: přidáním bílé čokolády a červené lentilky z toho hned byly vlaječky;-):yes: posílám boďku:-K a fotku:-8

  Odpovědět

 • marunda marunda(autorka receptu)

  ráda, nikdy mi nešlo zdobit tou kupovanou polevou v těch pytlíčkách, jak se mají rozehřívat ve vodní lázni. Jen jsem se rozčilovala. A pak to vyhodila. Teď to dělám tak, že ve vodní lázni rozehřeju 100g čokolády na vaření a asi 50g omegy. Když to krásně roztaje - vše zamícháme a mašlovačku zdobím cokoli.
  A konkrétně zde, jsem namazala čokoládou a ještě za tepla jsem na tu čokoládu kápla třeba 3, nebo 2, nebo 1 kapku bílé čokolády pak vemu špejli a tou špejlí přejedu z tvavé čokolády do těch kapiček a udělájí se mi takové krásné lístečky. Hodně zdaru;-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  Marunda, Petruška, prezradíš ako ty nanášaš čokoládovú polevu na tieto kolieska? Ď.
  Si šikula šikulovitá...

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1

  Marundo, máš to pěkně nazdobeno. Bodík už je tam

  Odpovědět

Tématické fráze: vaflové cukroví vaflové těsto vaflové těsto cukroví recept na vaflové těsto cukroví z vaflového těsta vánoční vaflové těsto vaflové těsto recept vaflové vánoční cukroví vánoční cukroví z vaflového těsta waflove testo vaflové řezy vaflové vánoční těsto vaflové těsto do formiček vaflové těsto na vánoční cukroví vaflove testo vánoční cukroví recepty na vaflové těsto vánoční cukroví vaflové waflové cukroví vafle na spejli recepty z vaflového těsta