Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak ochutit a s čím podávat grilovaný hermelín. Připravte výbornou lahůdku pro návštěvu
Zdroj: Top recepty

Variant, jak a s čím podávat grilovaný hermelín, je mnoho. Počínaje od polních podmínek, kdy sýr jíme z alobalu s chlebem, po luxusně naservírovaný hermelín s chutnou přílohou. Každá varianta má své osobité kouzlo a je vhodná pro jinou příležitost.

Podívejte se, jaké různé možnosti podávání a ochucení grilovaného hermelínu se nabízí, a vyberte si podle svých chutí a konkrétní příležitosti vždy tu pravou. Díky tomu si toto oblíbené jídlo letní sezóny vždy perfektně užijete.

Jak ochutit hermelín při grilování

Už při samotném grilování hermelínu zapojte fantazii a buďte originální. Ale nebojte, existují i osvědčené, rychlé a jednoduché cesty, jak si zaručeně pochutnat na grilované pochoutce. Jaké jsou osvědčené možnosti ochucení hermelínu?

  • MarinádaNejrychlejší marináda znamená smíchat směs grilovacího koření a oleje, ve směsi pak sýr obalit. Ideální je sýr vložit do marinády den předem a nechat ho v ní v uzavřené nádobě v lednici stát, díky tomu bude mít výraznější chuť.
  • Grilovací směs: Můžete si vyrobit vlastní grilovací směs z jednotlivých druhů koření, vhodné jsou i čerstvé snítky bylinek. Hodí se např. bazalka, rozmarýn, tymián, oregano, sladká paprika, různé druhy pepře, česnek, chilli nebo třeba směs provensálských bylinek. Z koření a oleje umíchejte marinádu a sýr do ní vložte.
  • Něco k doplněníDo alobalu přidejte na plátky nakrájený česnek či cibuli. Obsah alobalu ale může být ještě pestřejší a každý si ho může podle svých chutí připravit sám. Vhodné jsou i různé druhy zeleniny např. rajčata, paprika či jarní cibulka. Doplnit můžete ještě slaninu nebo plátek šunky.

S čím grilovaný hermelín podávat

Ať už sýr ugrilujeme na venkovním grilu nebo doma v troubě či na pánvi, nabízí se různé možnosti s čím ho podávat. Dobrou variantou pro více strávníků s různými chutěmi je nabídnout na stůl pestrou škálu potravin, ze kterých si může každý vybrat, co mu nejvíce vyhovuje. A s čím grilovaný hermelín podávat?

A jak tedy postupovat při grilování hermelínu v alobalu? Názorný postup zhlédnete v následujícím krátkém video-receptu:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky