Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jaké je tajemství plněných kokosek? Podle našeho videa toto na pohled složité cukroví zvládne každý
Top recepty

Máte rádi linecké? A oblíbili jste si kokosky? V tomto cukroví se spojují obě varianty cukroví, a aby toho nebylo málo, představte si k tomu ještě čokoládový krém a pikantní marmeládu. Ve výsledku prostě dokonalá harmonie chuti.

Do kokosek se obvykle pustíme, jakmile se nám sejde více bílků v chladničce, stává se tak po přípravě některých těst, především lineckého. Kokosky jsou zajímavé tím, že nemusí obsahovat žádnou mouku, ale vždy je v nich strouhaný kokos.

Co potřebujeme na plněné kokosky

Na toto cukroví pečeme hned dvakrát - upečeme linecký korpus (spodní část) a kokosky (horní část). Co budeme potřebovat?

Nejprve upečeme jednotlivé části a připravíme si krém. Pak se již pustíme do spojování cukroví. 

  1. Suroviny na linecké těsto dobře a rychle vypracujeme, poté těsto necháme vychladit. Z rozváleného těsta vykrajujeme kolečka, která musí velikostí odpovídat kokoskám, abychom je mohli dobře spojovat. Upečeme.
  2. Na kokosky vyšleháme hustý sníh, do kterého vmícháme kokos. Tvoříme hromádky na plech vyložený pečicím papírem. Kokosky spíše než pečeme, tak sušíme, při velmi mírné teplotě. 
  3. Čokoládový krém: Do našlehaného másla zašleháme rozehřátou čokoládu na vaření.
  4. Na linecké kolečko vytvoříme kroužek z čokoládového krému, pomůže cukrářský sáček. Do kroužku vložíme lžičkou trochu marmelády, přiklopíme kokoskou.
  5. Na závěr spodek kousku namočíme do rozehřáté čokolády

S přípravou kokosek nám pomůže následující video. Hotové plněné kokosky necháme ztuhnout v chladu. A není pochyb, že pak budou chutnou a lákavou ozdobou naší sváteční tabule.

Další varianty kokosek

Kokosky nemusíme samozřejmě složitě plnit, můžeme je pouze jednoduše upéct a případně pouze dozdobit čokoládou. Inspiraci, jak upéct kokosky, nabízí náš bohatý receptář. U každého receptu si můžeme přečíst diskuze, které pomohou i nám - vyvarujeme se zbytečných chyb a cukroví se podaří.

A kdy kokosky a linecká kolečka péct? Poradí náš Kalendář vánočního pečení.
 

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky