Cupcakes banán + Paříž

Suroviny 17 ks

Pařížská šlehačka:
250 ml smetany ke šlehání
30 g cukru krupice
30 g holandského kakaa
Cupcaky:
50 g holandského kakaa
240 ml vroucí vody
175 g hladké mouky
2 lžičky kypřícího prášku
špetka soli
113 g změklého másla
100 g cukru krupice
2 celá vejce
2 lžičky vanilkového extraktu
větší banán (nebo dva malé)

Postup přípravy receptu

  1. Den předem připravit pařížskou šlehačku. Smetanu svařit s kakaem a cukrem, nechat vychladnout a na noc šoupnout do ledničky.

  2. Cupcaky: Vroucí vodou zalít kakao, vymíchat do hladké pasty. Máslo s cukrem vyšlehat do pěny, přidat vejce, extrakt a prosátou směs mouky, prášku a soli. Nakonec přimíchat zchladlou kakaovou hmotu.

  3. Ve formě na muffiny vyloženou košíčky na pečení (plnit jen do 3/4) péct na 190°C cca 15-20 minut. Po úplném vychladnutí (odležení) lehce vydlabat vršek každého cupcaku a naplnit ho banánem (rozmačkaným vidličkou).

  4. Před podáváním vyšlehat pařížskou šlehačku a zdobícím sáčkem aplikovat "čepičku".

Poznámka od kuchařky

luciedvorakova.blogspot.cz

Chtělo by to zdobicí kocovku s hrubším a větším otvorem, takhle to nemá ty správné designové grády ;-)

Těsto není moc sladké, spíše výrazně kakaové a k mému překvapení vydrželo (nenaplněné a uzavřené v plechové dóze) vláčné celé 4 dny!

Komentáře k receptu Cupcakes banán + Paříž

Tématické fráze: recept cupcakes banaán super recepty na cupcakes jak se udělá pařížská šlehačka paríži banán jak svařit šlehačku cupcake recept recepty z banánu luciedvorakova.blogspot.cz cokoladovy cupcake s parizskou šlehačka svarit smetanu jak svařit smetanu jak plnit cupcakes cupcakes cz luciedvorakova.cz banány recepty cupcake recept s banánem jak svařit na šlehačku cupcakes recept cupcakes recepty cupcake recepty