Plavská růže (uzeninový zápek)

jahoda Kuchařka: jahoda

Doba přípravy: 40-50min. 4 porce Ostatní 15 názorů

Suroviny

50 dkg uzeniny
20 dkg plátkový sýr (různý)
1 cibule
4 vejce
1-2 stroužky česneku
koření
bylinky
sůl
pepř
Recept si zatím oblíbilo 14 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme uzeninu a cibuli nakrájenou na jemno, sýr nakrájený nebo nastrouhaný, česnek drcený nebo nastrouhaný, bylinky, koření, vmícháme vejce a osolíme (ani není třeba), opepříme a pořádně zamícháme.

  2. Směs vložíme do připravené formy a stylem nepřímého grilování tj. v domácím prostředí systém pečení v troubě (výhoda je horkovzdušná, ale upeče se i v normální).

  3. Nezakryté pečeme cca 30-40 minut při 200°C a kontrolujeme okem zkušené kuchařky, až je povrch upečený dozlatova.

  4. Je to rychlé zužitkování zbylé uzeniny a výsledek je výborný šťavnatý oběd (večeře). Suroviny jsou všechny, ale množství jsem si odvodila přímo na akci, tak si případně můžete upravit sami.

Poznámka

Plavská růže je jedním z receptů nejlepšího grilovacího týmu ČR "Hasiči plav" - Grilmánie za rok 2008(v Olomouci). Plavská podle obce Plav a růže - forma, kterou použili.

Systém soutěže spočívá v přidělení omezeného množství surovin, ze kterých musí soutěžní družstvo vykouzlit ten nejlepší recept.

Snažila jsem se co nejvíce napodobit originálu receptu, ale příště směs upeču v srnčím hřbetu.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 247 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Plavská růže (uzeninový zápek)

Tématické fráze: uzeninovy dort uzeninová kytka ruze ze salamu růže ze sýru dorty plavsko dorty.plavsko klobásová kytka olomouc růže ze sýra uzeninové kytky zapek plavsko pečeni kytka z uzenin klobasove kytky olomouc plavsko dorty uzeninový dort olomouc uzeninovy dort recept galerie dortů plavsko dort plvsko zuzitkovani uzenin kytka ze salámů olomouc