Minutková jatýrka „KACHNOS-KRALIKOS“

Colombo65 Kuchař: Colombo65

Doba přípravy: 10 minut 1-2 porce Pokrmy z vnitřností 10 názorů

Suroviny

kachní játra
králičí játra
100 g prorostlá uzená slanina
1/2 cibule
olej
sůl
pepř
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Slaninu nakrájíme na hranolky a opečeme. Přidáme nakrájenou polovinu cibule na hrubší proužky. Oba druhy jater rozdělíme na větší kousky a zprudka orestujeme samostatně na oleji.

  2. Přidáme ke slanině s cibulí, osolíme, opepříme a ještě chvilku restujeme, aby došlo ke spojení chutí. Podáváme s čerstvým chlebem.

Poznámka

Taková příležitostní chlapská večeře.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Ohodnoťte recept: Minutková jatýrka „KACHNOS-KRALIKOS“

Tématické fráze: králíčí jatýrka minutkové pokrmy kachní játra recept minutka kralici jatirka jatýrka na cibulce minutková kralici játra minutkovy játra králičí kureci jatyrka ve slanine recept na drubezi jatyrka paštička z kachních jatýrek jatýrka na cibulce se slaninou jatyrka s hranolkama pečené kachní jatýrka játýrka játýrka kuřecí jatýrka ve slanině/hranolky minutkové jídla recepty minutky z kurecich jater králičí a kachní játýrka minutková 1 králičí játra, 1 kachní játra, 1 cibule, 1 pl oleje, 100 g anglické slaniny vcelku, pepř černý mletý, sůl slaninu nakrájíme na hranolky a opečeme. přidáme polovinu cibule nakrájenou na hrubší proužky. oba druhy jater r králičí a kachní játýrka minutková 1 králičí játra, 1 kachní játra, 1 cibule, 1 pl oleje, 100 g anglické slaniny vcelku, pepř černý mletý, sůl slaninu nakrájíme na hranolky a opečeme. přidáme polovinu cibule nakrájenou na hrubší proužky. oba druhy jater r

Zapomněl/a jsem heslo