Výborný těstovinový salát s rajčaty a mozzarelou

Těstoviny Doba přípravy: 20 minut 0 názorů

Těstoviny Doba přípravy: 20 minut 0 názorů

Suroviny

250 g těstovin (nejlépe vrtulky, nebo mašlličky)
250 g cherry rajčátka
200 g mozzarella
50 g polníčku (půl balení)
1 lžíce citronové štávy
Olivový olej extra virgin
Bazalka
Pažitka
Slunečnicová semínka (nebo vlašské ořechy)
Koření italská směs (důležité! :))
Francouzká hrubozrnná hořčice

Postup přípravy receptu

  1. Těstoviny uvaříme podle návodu. Mezitím si nakrájíme mozzarelu a rajčátka a dáme do mísy. Přidáme semínka, polníček, bazalku a pažitku(dá tomu pikantnější chuť). Potom přidáme uvařené těstoviny, které propláchneme studenou vodou (aby se nám mozzarela neroztekla).

  2. Zakápneme citronovou šťávou a dostatečným množstvím olivového oleje a posypeme italskými bylinkami (čím více, tím lépe). Dobře promícháme a nakonec přidáme cca 0,5-1 lžíce hořčice. Pokud nejsou rajčátka dostatečně sladká, přidáme trochu cukru.

Poznámka od kuchařky

Salát má zajímavou hořko-kyselo-sladkou chut. Pro mě nejlepší jídlo :)

Komentáře k receptu Výborný těstovinový salát s rajčaty a mozzarelou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: těstovinový salát s rajcaty rajčatový salát s mozzarelou salát s mozzarelou salát z rajčat a mozzarelly recept na rajčatový salát s mozzarelou testovinovy salat s mozarelou rajčatový salát s mozarelou salát z mozzarely těstoviny s mozzarelou výborný rajčatový salát salaty s mozzarelou testovinovy salat s mozzarellou těstovinový salát těstoviny s rajčaty mozarelou italský salát s mozzarelou recepty z mozzarely těstoviny s mozarelou a rajčaty salát s mozarelou a rajčaty těstoviny s rajčaty a mozarelou recepty s mozarelou