Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Švestkový koláč s polevou

Voňavý švestkový koláč s jemnou smetanovou polevou je ideální na podzimní odpoledne u kávy či čaje. Těsto je vláčné a nadýchané. Šťavnaté nakyslé švestky krásně doplní jemná sladká polevaa a to celé přivede k dokonalosti troška voňavé skořice.

Hodnocení receptu je 4,6 (7×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

bubak03

Středně náročný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 30 min bez doby kynutí (+90 minut)

50 min (20 min příprava + 30 min tepelná úprava, bez doby kynutí (+90 minut))

Suroviny pro 1 plech

plech = 30 × 40 cm

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie18 720 kJ /
4 474 kcal
Bílkoviny98,80 g
Tuky160,26 g
Vláknina38,20 g
Cholesterol 1,43 g
Sodík 676 mg
Sůl1,39 g
Sacharidy640,10 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Z droždí, trochy cukru a vlažného mléka uděláme kvásek. Krok 2: Do mísy dáme mouku, sůl, cukr, skořici a smícháme. Přidáme mléko, kvásek, tuk a vejce, a vypracujeme těsto. Necháme vykynout 60-90 minut. Krok 3: Mezitím smícháme všechny připravené suroviny na polevu. Krok 4: Troubu předehřejeme na 170 °C. Plech vymažeme tukem nebo vyložíme pečicím papírem. Krok 5: Vykynuté těsto rozválíme na vymazaný plech, naskládáme švestky řeznou stranou nahoru (nejlépe jako šupiny, lehce přes sebe), posypeme trochou skořice a necháme 15 minut dokynout. Poté celé polijeme polevou. Krok 6: Pečeme asi 30 minut při 170 °C. Krok 7: Po vychladnutí podáváme koláč nakrájený na jednotlivé porce jako sladkou svačinu ke kávě.

TIP: Švestky a povidla ve sladké kuchyni

Zveřejněno 20. 9. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Švestkový koláč s polevou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/r9g2

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Švestkový koláč s polevou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/r9g2

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Komentáře (3)

Velmi rada vyzkousim, zatim pridam 5. bodik. :yes::-K

No, trošku mi dělá problém "šupinovitě", ale snad bych na to nějak přišla, jak vlastně:-D. Moc se mi líbí ta poleva.:-p:yes:

Tématické fráze:
švestkový koláč, svestkovy kolac recept, kvasek z drozdi, švestkový koláč se zakysanou smetanou, švestkový koláč s pudinkem, recepty švestkový koláč, švestkový koláč polity smetanou, jak se dělá švestkový pudink, švestkový koláč, zakysaná, skořice, švestkový, recept na švestkový koláč politý smetanou, koláč poílitý smetana, švestkový koláč politý krémem, švestkový koláč politý smetan, švestkový koláč politý smetana, svestkovy kolac se zakysanou smetanou nekynuty, rychly koláč s blumami, švestkový koláč sepolevou, švestkový koláč s pudinkovou polevou, koláč s polevou

Suroviny:
mouka polohrubá, cukr krupice, mléko, skořice, droždí čerstvé, vejce, máslo, sůl, smetana zakysaná, smetana ke šlehání, vejce, cukr moučkový, pudink vanilkový, švestky, skořice, tuk

Přidat fotografie receptu
]