Tostones

Suroviny

2 x Plantain (zeleninový banán)
sůl
olej na smažení

Postup přípravy receptu

 1. Banán nakrájíme i se slupkou na špalíčky cca 2 cm. Odstraníme slupku. Nedokonale odstraněnou slupku, která po chvíli na vzduchu ztmavne, odstraníme taky.

 2. Špalíčky postavíme do středně rozpáleného oleje nastojato, tak aby byly ponořeny asi do půlky. Špalíčky zespodu zežloutnou a pak mírně zhnědnou. Poté osmažíme i z druhé strany.

 3. Špalíček z obou stran osolíme.

 4. Vezmeme mikrotenový pytlík a položíme na něj špalíček.

 5. Překryjeme druhou půlkou pytlíku a dlaní zmáčkneme na placičku.

 6. Placičky banánů opět vložíme do oleje a dosmažíme, aby měly tmavší barvu. Po usmažení Tostones proložíme ubrousky.

 7. Pokud jsou plateiny i po smažení nepatrně nasládlé, je nutné dosolit je přímo na talíři, aby byly slané asi jako chipsy.

Poznámka od kuchařky

Zdroj – leták obchodu Kaufland

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Tostones

 • Kristýna Kristýna(neregistrovaná)

  Dnes jsem banán na vaření jedla poprvé a byl dokonalý! Vybrala jsem si právě recept Tostones a musím uznat, že je to opravdu lahůdka (k pečenému hovězímu se šťávičkou). Vřele doporučuji!!! Banán jsem koupila v Tescu v Praze-Letňanech a po slevě stál cca 16 Kč (příloha pro dva lidi).:-p

  Odpovědět

 • Orinka Orinka(neregistrovaná)

  Blanka:Přesně - já nedbale přečetla recept a napoprvé jsem to oloupané, na tenká kolečka z obou stran, v podstatě jen opekla na troše oleje, pak na talířkou dnem sklenky rozmáčkla a znovu osmažila dokřupava. Osolené je to vynikající!!:yes:

  Odpovědět

 • Blanka Blanka(neregistrovaná)

  nemusí se krájet na špalíčky,stačí na kolečka a sobou stran usmažit na oleji je stím mín práce a chutná to stejně :-)):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: plantain recepty zeleninový banán zeleninový banán recepty plantain plantain recept banán plantain recepty banán plantain recept na plantain recept plantain banán plantain recept zeleninový banán recept recepty plantain banány plantain platein smažený banán plantain zeleninové banány pečené banány plantain plateiny recepty zeleninové banany banány na smažení recept