Šunkové rolky Stenly

Pajaska Kuchařka: Pajaska

Doba přípravy: 30 min 4 porce Studená kuchyně 4 názory

Suroviny

200 g vepřové šunky
200 g Lučiny nebo Žervé
50 g sekaných vlašských ořechů
1 lžíce křenu
trochu soli
červená paprika na ozdobu
sušená rajčata
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme lučinu s křenem (lze použít i Křenex), přidáme ořechy a trošku soli. Opravdu maličko, protože šunka je slaná dost. Můžeme přidat trošku mléka, když bude Lučina sušší.

  2. Potom potřeme plátky šunky a stočíme. Každou roličku rozpůlíme (dle velikosti šunky), na šikmo je efektnější, ale stačí normálně přepůlit.

  3. Ozdobíme naloženou kapií nebo kouskem sušeného rajčete. Pokud máme, můžeme dát kousek zeleného. Pak necháme vychladit.

  4. Podáváme na mísách nebo jako předkrm. Je to podobné křenovým rolkám se šlehačkou, ale toto vydrží beze změny déle a je možno udělat dopředu. Křen s ořechy je moc dobrá kombinace, nám chutná.

Poznámka

Inspirace - Apetit.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 10 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Šunkové rolky Stenly

Tématické fráze: šunková rolka s křenem šunkové rolky s křenem šunkové rolky šunková rolka s křenem a šlehačkou křenové rolky předkrm šunková rolka šunková křenová rolka šunkové rolky s křenovou šlehačkou sunkove krenove rolky šunková rolka s křenovou šlehačkou šunková rolka šunková rolka s křenem recept krenove sunkove rolky šunkové rolky plněné křenovou šlehačkou recept krenova rolka šunka se šlehačkou předkrm šunkove rolky šunková růže šunkové rolky recept šunkové rolky se šlehačkou

Zapomněl/a jsem heslo