Ždímané sádlové těsto

Suroviny

220 ml vody
40 g (2 lžíce)cukru
30 g (3 veliké lžíce) oleje
špetka soli
150 g polohrubé mouky
280 g hladké mouky
25 g droždí
Na potření mezi pláty těsta
asi 70-80 g změklého sádla

Postup přípravy receptu

  1. Suroviny dáme do pekárny (tekuté, tuhé) a použijeme program Těsto. Hotové vytáhneme, propracujeme, rozdělíme na 5 dílů, z každého uděláme bulku a necháme asi 15 minut odpočinout.

  2. Pak každou z nich rozválíme na stejně veliký obdélník, potřeme prochladlým rozpuštěným sádlem (kromě uzoučkých okrajů) a zakryjeme dalším dílem. Ten opět potřeme a zakryjeme a opakujeme až k poslednímu dílu.

  3. Nejvrchnější, pátý obdélník nepotíráme. Okraje na všech čtyřech stranách stiskneme k sobě, spojíme a celý plát srolujeme jako závin. Chytneme ho na koncích do rukou a zkroutíme jako když ždímáme prádlo.

  4. A máme připraveno k použití. Např. rozválet a naplnit jablky s rozinkami a skořicí a upéct jako závin.

Poznámka od kuchařky

Pečivo z tohoto těsta vypadá na řezu jako plundrové....

Zdroj: http://www.pekarnomanie.cz/

Komentáře k receptu Ždímané sádlové těsto

Předchozí 1 2

Tématické fráze: zdimane testo sadlovy štrudl plundrované těsto sádlový závin cukroví z vnitřního sádla sádlové těsto na štrůdl sádlové řezy plundrované těsto recept sádlové listové těsto těsto na štrůdl sádlový plundrové těsto recept sádlový koláč těsto domácí sádlové listové těsto ždímané těsto recept závin z plundrovaného těsta sádlové koláče bez kynutí plundrované rohlíky domácí plundrové těsto listové těsto ze sádla