Kynutý toč s ořechovou náplní

Suroviny

1 krabice moučné směsi (Buchty v prášku)
vanilkový cukr
1 vejce
260 ml vlažné vody
120 ml oleje
na náplň
300 g strouhaných lískových ořechů
1 vejce
100 g cukru
sáček skořicového cukru
100 ml mléka
50 g rozinek

Postup přípravy receptu

  1. Do domácí pekárny vlijeme vlažnou vodu, olej, vejce, přidáme moučnou směs, vanilkový cukr a posypeme sušeným droždím (které je součástí krabice na buchty). Zapneme program těsto. Necháme vykynout.

  2. Vykynuté těsto vyválíme na placku asi 1cm silnou, potřeme jí oříškovou náplní a pak placku srolujeme jako závin. Stočíme jí po obvodě pekáče, který jsme si předem vymazali máslem.

  3. Na teplém místě necháme ještě nejméně 1/2h kynout.

  4. Pak špejlí propícháme na několika místech a dáme péct na 160°C asi 45 - 50min. Necháme vychladnout a pokrájíme.

  5. Ořechová náplň : do mísy dáme oříšky, vejce, cukr, skořicový cukr, rozinky. Zamícháme, zalijeme mlékem a propracujeme.

Komentáře k receptu Kynutý toč s ořechovou náplní

Tématické fráze: ořechová náplň do buchet buchta s ořechovou náplní buchty s ořechovou náplní kynutá ořechová buchta koláče s ořechovou náplní kynuté buchty se sušeným droždím koláčky s ořechovou náplní koláč s ořechovou náplní ořechová náplň na koláč oříšková náplň do buchet buchty se sušeným droždím velikonoční věnec s ořechovou náplní cop s ořechovou náplní ořechová náplň do kynutých buchet kynutý toč věnec s ořechovou náplní kynutý cop s ořechovou nádivkou kynuty buchta s ořechy buchta s oriskovou naplni kynuté ořechové buchty