Dušená kuřecí stehna s cibulovou omáčkou

Suroviny

2 kuřecí stehna
2 střední cibule
2 lžíce sušené smažené cibule
plná lžička hořčice
100-150 ml smetany
cca 150 ml masového vývaru
hladká mouka podle potřeby
olej
mletá paprika
mletý kmín
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Omytá a osušená stehna osolíme. Smícháme trochu oleje s paprikou a stehna potřeme. V pánvi rozehřejeme olej a stehna zprudka opečeme z obou stran, nejdříve kůží dolů.

  2. K opečeným stehnům přidáme nakrájenou i sušenou cibuli, hořčici, kmín a vývar. Pánev přikryjeme poklicí a dusíme do změknutí masa. Občas promícháme a podle potřeby podlijeme.

  3. Měkké maso vytáhneme a udržujeme v teple. Výpek můžeme (nemusíme) zaprášit trochou mouky a chvíli povařit. Cibulovou směs rozmixujeme, přidáme smetanu a omáčku krátce povaříme. Na talíři podáváme maso přelité omáčkou s noky nebo knedlíky.

Komentáře k receptu Dušená kuřecí stehna s cibulovou omáčkou

Tématické fráze: kuřecí stehna s omáčkou dušené kuřecí stehna dušená kuřecí stehna kuřecí stehna dušená cibulová omáčka recept na cibulovou omacku kuřeci stehna recepty recept kuřeci kuřecí stehna kureci omacka kuřecí stehna kuřecí stehna recept recept z kurecich stehen omáčky recepty kuřecí omáčky recepty dusene kure dušená kuřecí stehna recept dušené kuře na cibuli recepty kuřecí stehna recepty na dušená kuřecí kuřecí stehna recepty z kurecich stehen