Trifle

Lucasinka Kuchařka: Lucasinka

Moučníky , Dezerty, zákusky, poháry 14 názorů

Suroviny

cukrářské piškoty
300 g maliny (kompot)
140 g červeného dortového želé
1 pudinkový vanilkový prášek
500 ml mléka
300 ml smetany ke šlehání
kakao
cukr
Recept si zatím oblíbilo 18 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve připravíme želé. Na přípravu použijeme šťávu z ovocné konzervy a dle potřeby dolijeme vodou. Želé připravíme dle návodu, přimícháme maliny, nalijeme do velké skleněné mísy a necháme vychladnout.

  2. Mezitím připravíme pudink.

  3. Do mléka nasypeme pudinkový prášek, osladíme a po zhoustnutí nalijeme do jiné mísy a také necháme za občasného zamíchání zcela vychladnout. Jakmile je želé studené, začneme na něj skládat piškoty.

  4. Ty zalijeme vychladlým pudinkem a vše zakryjeme vrstvou vyšlehané šlehačky.

  5. Posypeme kakaem a dáme vychladit do lednice alespoň na 2 hodiny.

Poznámka

Trifle je tradiční anglický nepečený moučník, který je vždy složen z různých vrstev, kdy jednu tvoří ovoce, druhou zpravidla pudink a třetí šlehačka. Trifle je obvykle podáváno ve velké míse, ze které se i jí nebo se servíruje s velkou lžicí a každý si nandá na talířek kolik chce. Je možné jej také připravit do menších skleniček.

http://www.lucasinka.cz

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 261 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Trifle

Tématické fráze: pudinkový trifle anglický trifle triffle pudinkové trifle minidezerty recepty vanocni trifle ovocný trifle ovocné trifle tradiční anglický trifle minidezerty recept tradiční anglicky moučník anglický trifel triffle recept anglicky trifle recept anglické trifle recept triffle recepty na minidezerty mísy na trifle anglicky dezert trifle ovocny traifl