Griotka z višní podle mé kmotřičky

Suroviny

1 kg višní
1/2 l vodky
1/2 kg cukru krystal
3 dl červeného vína
5 ks hřebíčku
2-3 cm celé skořice

Postup přípravy receptu

  1. Do hrnce dáme ohřát červené víno s kořením, až začne nabírak k varu vypneme, přisypeme cukr a za občasného promíchání necháme rozpustit.

  2. Višně opláchneme, odstraníme stopky - já jsem i vypeckovala, dáme do větší uzavíratelné nádoby, zalijeme 1/2l vodky, přilijeme vychlazený sladký roztok s kořením, promícháme, uzavřeme a necháme při pokojové teplotě na světlém místě - ale ne na přímém slunci macerovat 7-8 týdnů. Občas můžeme promíchat.

  3. Poté přecedíme nejlépe přes punčochu/čistou:-)/slijeme do lahví a ucucáváme.

  4. Višně můžeme konzumovat ihned, ale pozor"po malých dávkách" ,dají se i zamrazit k pozdějšímu využití.

Poznámka od kuchařky

Takto připravuje griotku moje 86 letá kmotřička už strašně moc let.Já jako dítě u ní na prázdninách jsem potají chodila ochutnávat,moc mi to chutnalo,ale pak jsem dlouho spala:-)Kmotra takto připravuje"likérky"pro návštěvy i z třešní,jahod,malin,nebo rybízu,ale z višní a malin jsou nejlepší.Červené víno se přidává pro hezké zabarvení a je to lepší,než rozpouštět cukr jen ve vodě.Podobných receptů je tady už vícero,ale tohle je také dobrá a chutná verze.

Komentáře k receptu Griotka z višní podle mé kmotřičky

Tématické fráze: griotka z třešní domácí griotka z třešní griotka recept griotka z visni víno z višní recept na griotku výroba griotky z višní griotka z třešní recept domácí víno z višní jak se dělá griotka výroba domácí griotky vyroba vina z visni domácí griotka z višní recept na griotku z višni griotka z višní recept griotka výroba griotky domácí griotka jak naložit višně zavařujeme višně