Skládaný řez

Moučníky Řezy Doba přípravy: max 45min+pečení a tuhnutí 5 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: max 45min+pečení a tuhnutí 5 názorů

Suroviny 15 porcí

Těsto:
6 vajec
15 dkg cukru krupice
15 dkg hladké mouky
1/2 skleničky oleje
1/2 prášku do pečiva
Krém:
5 lžic cukru krupice
1 máslo (250 g)
0,5 l mléka
1,5 vanilkového pudinku
1 lžička rumu
cukr
Na dohotovení:
1 čokoláda na vaření
ztužený tuk
marmeláda

Postup přípravy receptu

  1. Těsto:
    Vejce společně s cukrem dlouho šleháme cca 10 minut. Poté zašleháme mouku, prášek do pečiva a olej. Vylijeme na plech vyložený pečícím papírem a dáme do trouby na 5-10 minut. Po upečení necháme vystydnout a rozdělíme na 3 díly.

  2. Krém:
    Z mléka, pudinku a cukru uvaříme pudink. Poté co vychladne, rozšleháme máslo, pomalu přidáme vychladlý pudink, rum a podle chuti cukr pudr.

  3. Dohotovení:
    Tři díly promažeme střídavě marmeládou a krémem. Hotový řez potřeme celý lehce krémem a podle obrázku uděláme bobečky z krému. Do kastrůlku nalámeme čokoládu, přidáme k ní trochu tuku, jakmile se čokoláda rozpustí, nalijeme ji doprostřed řezu a můžeme jí řez i pokapat. Nakonec ho dáme asi na 1 hodinu do ledničky uležet.

Poznámka od kuchařky

Vhodný ke kafíčku.

Komentáře k receptu Skládaný řez

Tématické fráze: skládaný moučník fešácké řezy skládané řezy kávové skládaný řez linecké skládané řezy skladane kávové řezy skládaný skladany dort skládané linecké řezy skladane cokoladove řezy dortovy skladany rez skladane moucniky sklladany moucnik fešácký řez skladane řezy ovocné fesacke řezy recept skladane tvarohove rezi skladany jablkový moučník recept na dort skládaný z lineckého těsta skládaný dort videorecept