Zapečené smetanovo - sýrové těstoviny

Suroviny

libovolné těstoviny
1 vejce
smetana
krabí tyčky
tavený sýr (2 větší - šunkový,obyčejný)
100 g sýr Eidam
sojové kostky
zelenina (mražená/čerstvá)
olivový olej
bazalka

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si podle návodu uvaříme zvolený druh těstovin.

  2. V míse smícháme smetanu s vejcem, osolíme, přidáme tavené sýry a nastrouhaný Eidam. Vše důkladně promícháme.

  3. Zmražené krabí tyčky vložíme do teplé vody cca na 10 minut - poté nakrájíme na malé kostičky.

  4. Soju a zeleninu povaříme cca 15 minut v osolené vodě(místo samotné soli lze použít např. podravka). Po uvaření zeleninu a soju scedíme a společně s krabími tyčkami ji osmahneme na malém množství olivového oleje. Než vyndáme suroviny z pánve, přidáme k nim bazalku a promícháme.

  5. Do vymazané formy vysypeme vlažné těstoviny, které promícháme s máslem, aby se nám neslepily. Poté přidáme směs ze zeleniny, krabích tyček a sóji. Nakonec vlijeme smetanovo- sýrovou "omáčku" a všechno promícháme.

  6. Pečeme v troubě při 250°C dozlatova .

Poznámka od kuchařky

Jednoduchá a rychlá večeře, po které se opravdu zapráší:)

Komentáře k receptu Zapečené smetanovo - sýrové těstoviny

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zapečené těstoviny v sýrové omáčce zapekáné sýrové těstoviny zapékané těstoviny syrove zapečené těstoviny s krabími tyčkami zapečené testoviny v sýrové omáčka zapékané těstoviny v sýrové omáčce syrova omacka do zapekanych testovin zapečené těstoviny sýrová omáčka těstoviny zapečené v sýrové omáčce syrove zapekane těstoviny sýrové těstoviny zapečené těstoviny s krabíma tyčkama těstoviny s krabími tyčkami a rajčaty zapečené zapečené těstoviny v v sýrové omáčce zapečené těstoviny\v\syrovejomacke yapečené těstoviny v syrové omáčce testoviny se smetanovo zeleninou smetanovo sýrová omáčka zapečené testoviny zapekane v syrove omacce zapékané těstoviny s taveným sýrem