Zeleninový salát s kuřecím masem a kuskusem

Suroviny 1 porce

100 g kuřecích prsou
provensálské koření (nebo jiné oblíbené)
sůl
1 lžička oleje (30 g)
140 g pekingského zelí
25 g okurky
25 g červené papriky (kapie)
ocet
přírodní sladidlo ze stévie
50 g celozrnného kuskusu
zhruba 100 ml vody

Postup přípravy receptu

  1. Kuskus zalijeme částí horké, převařené a osolené vody a necháme nabobtnat. Pak dolijeme zase vodu a necháme vstřebat. Kuskus musí ale zůstat sypký. Na 1 díl kuskusu potřebujeme zhruba 2 díly vody nebo možno i vývaru, ale musíme připočítat kJ. Měkký kuskus necháme zchladnout.

  2. Zeleninu si nakrájíme na drobné kousky, osolíme, osladíme přírodním sladidlem, zastříkneme octem, promícháme a dáme do chladu.

  3. Kuřecí nudličky osolíme, okořeníme, zprudka orestujeme na rozpáleném oleji a pak už pozvolněji opékáme za občasného promíchání.

  4. Vše smícháme dohromady, zeleninový salát, kuskus, kuřecí nudličky a podáváme. Nebo smícháme jen salát s kuskusem a maso necháme nahoře.

Poznámka od kuchařky

Tato jedna opravdu velká porce má 1314 kJ.

Komentáře k receptu Zeleninový salát s kuřecím masem a kuskusem

Tématické fráze: salát s kuskusem kuskusovy salat s kurecim masem zeleninové saláty recepty dietní kuskus se zeleninou dietní zeleninové saláty saláty s kuskusem recept na salát s kuskusem dietní kuřecí salát červená čočka s kuskusem dietní zeleninový salát zeleninový salát s kuřecím masem kuřecí salát se zeleninou zeleninový kuskus kuskusový salát se zeleninou salát z kuskusem zeleninovy dietni salat dietni recepty s kuskusem salát z červené čočky s kuřecím masem dietní zeleninový salát s kuřecím masem dietní salát s kuřecím masem