Plněné topinky

Suroviny

2 krajíce chleba
2 vejce
1 malá játrová paštika
sůl
česnek
olej

Postup přípravy receptu

 1. Z chleba vykrojíme střídku a kůrku opečeme na oleji.

 2. Na střídku mezitím namažeme vyšší vrstvu játrové paštiky.

 3. Opečenou kůrku obrátíme, do otvoru opatrně vyklepneme celé vejce, a na něj zamáčkneme zpátky vykrojenou střídu namazanou stranou směrem k vejci.

 4. Když se vejce zapeče, celou topinku obrátíme a opečeme i vystouplou střídku.

 5. Upečené pak osolíme, potřeme česnekem a zdobíme kečupem. Ještě lepší je utřený česnek promíchat s kečupem a topinku potřít.

Poznámka od kuchařky

Je to poměrně syté jídlo. Je možné jako náplň místo paštiky dát jinou náplň, např. krájený salám . Jen je nutné aby vejce utvořilo "falešné dno".

Komentáře k receptu Plněné topinky

 • Geryx -CS Pr0 Geryx -CS Pr0(neregistrovaný)

  JOJO ilonahen hele s tou nivou to bylo super :) dělal jsem si to k večeři :) je mi 12 let ale jedu jako šéf kuchař máš dobrý vkus kotě :-)) :)!

  Odpovědět

 • franta franta(neregistrovaná)

  Ahoj. Udělal jsem si tuhle topinku k večeři a musím to fakt doporučit doopravdy vynikající. Moc mi to chutnalo. A ta paštika k tomu dodá říz. Ještě k tomu doporučuji pivečko...:-p

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  To to je dobré, to robievam. Skúšala som aj s inou paštétou, ale nie je to ono, chce to skutočne tú pečeňovú.

  Odpovědět

 • ilonahen ilonahen

  Taky je ráda dělám,dávám taky sýr s nivou místo paštiky.;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: topinky s paštikou náplň na topinky jak udělat topinku topinka s paštikou jak udělat topinku topinky recept topinka s paštikou a vejcem topinky zapečený chléb s vejcem vykrojíme topinky k večeři vykrojená topinka topinka plněná s vejcem vykrojené topinky co s pastikou chleba zapeceny s vejcem a pastikou chleb plněný vejci chleba plněný vejcem topinka plnena vejcem topinky a co k tomu? topinka s nivou