Kapustový nákyp

Suroviny plech 25x35

kapusta
sůl
pepř
vajíčka
vývar
tvrdý sýr

Postup přípravy receptu

  1. Celou kapustu zbavenou vnějších tmavě zelených listů jsem nakrájel na osm velkých dílů a povařil v trošce vody asi 20 min. Pak jsem ji přendal do Thermomixu a posekal cca 10 sek, rychlost 5.

  2. Přendáme do mísy, v Thermomixu rozsekáme česnek (3 stroužky) a cibuli, přendáme ke kapustě, pak rozsekáme cca 20 kg tvrdého sýra, přendáme ke kapustě, rozmixujeme 3 vejce, přendáme ke kapustě a vše promísíme (možná by se to vešlo i do Termáče a šlo by to promíchat na zpětný chod, ale já měl hodně velkou kapustu a musel bych to dělat na dvakrát). Měl jsem i pár sušených hub, které jsem trochu povařil a přihodil je k tomu, ale nemusí být. Je dobré rozpustit třeba kostku vývaru v trošičce vody a přidat ke směsi.

  3. Dosolíme, dopepříme, rozprostřeme na plech vyložený pečicím papírem, vymazaný sádlem a vysypaný strouhankou.

  4. Pečeme při 180°C asi 40 min. Podáváme buď samotné, nebo s masem, kysaným zelím či okurkou.

Komentáře k receptu Kapustový nákyp

Tématické fráze: kapustový nákyp bez masa recepty s kapustou recepty-kapustový nákyp kapusový nákyp nákyp z kaspusty kaustový nákyp kaputový nákyp kapustový nákyp s houbami recepty -ryžovy nákyp kapusta recepty kapusta nákyp se strouhankou nákyp kapstový kapustvý nákyp kapusta zapečená nákyp kapustový ákyp kpustoy nakyp kapustový nákyp s kuřecím masem kapustový nákyp s kuřecím kapustový nákyp s masem kapustov nkyp